bugün

entry'ler (9)

pep card

taksici akrabamız şenol dayıdan öğrendik dayı dediğime bakmayın yaşı çok büyük değil bu arada. elinde görünce sordum benzincide indirim oluyor dedi.

vaillant ın küçük akbabaları sahiplenmesi

teşekkür etmek düşer bize de bu güzel hareketten dolayı.

küçükken olmak istenilen meslekler

-doktor olucam
Ne okuyorum elektrik. Nasıl yaşıyorum zor. Öğrenci evine çıktığıma pişman olmak üzereyken letgoyu keşfettik allahtan. şimdi ordan eşya topluyoruz öğrencilere bedavaya bir ton eşya veren insanlar var.

iskelet

kalsiyum iyonları ile fosfat iyonlarının birbirlerini kuvvetle çekmelerinden faydalanarak sert kalabilip suda çözünmeyen yapı. fakat her madde suda eser miktarda çözünebildiğinden ötürü, vücudun yeterli kalsiyum alamadığı durumlarda yer yer zayıflayan da yapı.

linux

ubuntu gibi distrolar sayesinde son kullanıcıya fazlasıyla hitab eden işletim sistemi. kullanıcılar zihin tembelliğinden çok fazla düşünmeden gidip windows'lu bilgisayarları alıp kullanmaya başlıyor. sonra sorun yaşayıp çözemediklerinde windows 10 başlığındaki gibi ağlaşıyorlar. çok zor değil gerçekten, ister çift olsun ister sadece linux olsun geçmek. artık kablosuz ağlar vs. de çok iyi çalışıyor. en iyisi windows'u kaldırmadan bir kaç hafta ubuntu kullanıp alışmak. ubuntu ile yapamadığım hiç bir şey şu ana kadar (güncel oyunlar hariç ki onlarla işim olmuyor zaten)

powerpoint

beyaz tahta üzerine projektör ile yansıtılan grafiklerle çalışma imkanı verdiği için dersi derste anlamayı mümkün kılan programlara artık genel olarak verilen ad.

erasmus

bana hayatımın en güzel 5 ayını yaşatan, inanılmaz güzel anılar, tecrübeler ve arkadaşlıklar edindiğim, hala yaşadığım olaylar aklıma geldikçe yüzümde kocaman bir gülümseme oluşmasını sağlayan (bazen kahkaha bile attıran) ama resimlere baktıkça hüzünlendiren, kısaca hayatımı değiştiren avrupa birliği öğrenci değişim programıdır. gerçi döndükten sonra o kadar üzüldüm, ağladım ki bitti diye, bu kadar üzüleceğime keşke gitmeseydim diye düşündüğüm zamanlar bile oldu. bu arada türk ve avrupa (en azından iskandinav) eğitim sistemindeki uçurumları da görmüş oldum ve ülkemdeki eğitim sisteminden bir kez daha nefret ettim. kısacası gidin, gönderin...

şarj aleti

kendi telefonumu tekli şarj aleti olmasına rağmen, ahtapot olanından bir tane evimde bulundurduğum alettir.

dc vs marvel

animated batman, spiderman ve x men ile büyüdük amma ve lakin batman+ joker > marvel diyorum. punisher, wolverine, daredevil hariç marvel karakterleri bana çocuksu geliyor.