bugün

entry'ler (280)

you don t look turkish

sen bakma türk, bokunu çıkarıyorsun un ingilizce versiyonudur

titanik filmindeki batan gemi

Uzun zamandan sonra tekrar dönmeye karar verdiğim sözlükte hala yazmakta olan yazar.

Naber yoğuşuhlu

hilux un haylaks şeklinde okunması

ingilizcenin cilvelerindendir.

sevinç gözyaşı döken şehit annesi

Oğlunun onu görse ne hissedeceği merak edilen annedir.

en güzel erkek ismi

harundur. Net.

pepino

Gereğinden fazlaca şulu bitkimsi.

Bir meyve.

poyraz karayel

An itibariyle başlamış olan dizidir.

yaaa anne 5 dakika daha diyen on birinci nesil

Anneye sahip oldukları için şanslı bir nesildir. Oui.

obamanın erdoğanın görüşme teklifini reddetmesi

görsel

arap sanılan ama arap olmayan milletler

(bkz: arabistan)

kürtler bu milletin neyidir sorunsalı

(bkz: amele)

özel çamlıca lisesi kapanıyor

Duygulandıran başlık.

sevgiliyi yakarak öldürmek

Aşkı alevlendirir. Oui.

atalarımız bu toprakları ne için kazandı

Yahu kırk ikindi denen yağmurdan da değildi, baya baya yağıyordu yani. Okul binasında okumak varken dışarı çıkarmak niye.

Not: eklemeyi unuttuğum şey vardı; öğrenciler yakınırken hocalar locadan şunu söyledi; 'sesli okumazsanız tekrar ettiririm. Atalarımızın kemikleri sızlardı sizi görselerdi.'

Yahu nasıl bir mantık bu? Gencecik çocukları O yağmurda 10dk ayakta bekletmek?

atalarımız bu toprakları ne için kazandı

T: bir soru.

Cidden ne için kazandı?

Bugün 37 numara belediye otobüsü ile diş hastanesine gidiyordum. Şanssızlık ya otobüs aniden bozuldu sanırsam. Herkes ek sefer otobüsü için araçtan inmişti, bense diş ağrıma dayanamadığımdan başka otobüse binmek üzere en yakın durağa gittim koşarak. Koşarak dediysem ağrıdan değil, dışarıda felaket bi yağmur vardı. Neyse işte, durağa geldim. Duraksa bi lisenin tam çıkış kapısının yanında. Saatler 4 gibiydi. Bibaktım, lisenin önünde 800-1000 öğrenci yağmurun altında istiklal marşı söylüyor. O an bi düşündüm; atalarımız 100 yıl önce torunları soğukta ve yağmurun altında ıslanarak istiklal marşı söylesinler diye mi kazandı savaşı? Bence hayır. Hatta rahat etsinler, sıcacık evlerinde dertsiz tasasız otursunlar diye kazandıklarını düşünüyorum. Bencilce bir yaklaşım olabilir ancak o vicdansız öğretmenker kadar sadistçe değil en azından.

istiklal marşı henüz başlamıştı, okul bahçesinin az üstüne yapılmış oto parkta bende bayrağa karşı dik durup istiklal marşını okudum uzun zamandan sonra ilk defa.

sözlüğün sultanı

hiç şüphesiz jezebeth'dir.

bir kuğuyu andıran süzülüşü bir balerine benzeyen zarifliği şehla gözleri delici bakışları bakanın yüreğini kasıp kavuran güzelliğiyle sözlüğümüzün sultanıdır.

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

Sol frameye yazarlar tutturulacak alternatif bir başlık olabilir.

T: canı sıkılan sözlük yazarlarına verilen film tavsiyeleridir.

fury, güzel filmdir.

buralardayok

Açık eksilemiştir. Oui.

son durağa gelmeden inmesini bilmeli

(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)

ak parti türklüğün son kalesidir yıkılmaz

(bkz: son durağa gelmeden inmesini bilmeli)