bugün

entry'ler (60)

sözlük yazarlarının an itibarı ile düşündükleri

(bkz: ben feuerbach)

ben feuerbach

yarın (20 haziran 2013) ankara sanat tiyatrosu'nda saat 20.00'de hacettepe üniversitesi ankara devlet konservatuvarı tiyatro bölümü öğrencileri ve 2013 mezunları tarafından sahnelenecek tankred dorst oyunu.

biletler 10 tl olup, kapıdan satışı da yapılmaktadır.
- olm gelin bak. ben daha önce izlemiş biri olarak söyleyebilirim ki tiyatro seviyorsanız kaçırmamalısınız. adamlar yetenekliler.

türk kızının mini eteği

türk erkeğine dert olan mini etektir.

evrim teorisini hala gerçek kabul etmek

hakkındaki o "yüzlerce antitez" çocuk masallarından ibaret olduğu için normal olandır.

piç algısı yaratan erkek isimleri

(bkz: doğukan)
(bkz: batuhan)
(bkz: cantuğ)
(bkz: mertcan)
(bkz: canberk)

daha sayayım mı?

uzun saçı kısacık kestirmek

nedeni her zaman depresyon, sevgiliden ayrılma falan olmayan eylemdir. kişi uzun saç kullanmaktan sıkılmış, zorlanmaya başlamış olabilir. yazın çok bunaltması, kışın banyodan sonra kurumaması filan gibi nedenler ve kestirince bütün bunların ortadan kalkacağı bilinci, hafif pragmatizmle de birleşince gidilir ve upuzun saç kestirilir.
ve fakat göt isteyen bir eylemdir. 1 senedir "yapacağım" deyip deyip yapamadığımdır.

temple run

milyonlarca insanın bağımlısı olduğu bir apple uygulaması oyun. adamın tekini koşturup duruyorsun, arkasından da canavar falan geliyor işte. sırf bu oyunda rekor kırabileceğine inandığı için ilginç meblağlara iddiaya giren insanlar tanıdım. hastalıktır daha ziyade.

11 bin tl ile geçinemiyorum

bütün bir ailesini 800 lira ile geçindirmeye çalışan insanlara bu ülkenin ettiği en büyük hakaretlerden biridir. öyleyse milletvekili maaşları artırılsındır, bu ayıp, vatandaşın sırtına vergi olarak, bilmem ne olarak yüklensindir, vatandaşın sırtındaki kambur her geçen gün büyüsün, halkın sırtına bu aşırı konfor düşkünlüğünün yükleri yüklensindir, değil mi? sonuçta bir milletvekili oradaki pozisyonu, vasfı ve vasıflarından çok büyük oranlardaki vasıfsızlığı her ne olursa olsun en lüks arabalara binebilmeli, en pahalı evlerde yaşayabilmeli, zaten kaldıramadığı koca kıçını o en rahat koltuklara koyabilmeli, o koltuklarda büyüttüğü göbeğini, hiç kımıldamadan kazandığı binlerce lirayla besleyebilmeli, en son teknolojiyi kullanabilmeli, en iyi şekilde ısınabilmelidir. bu uğurda harcanan nice hayat, açlık sınırında yaşayan nice insan, üşüyen, yatacak yer bulamayan, aç kalan, aç bırakılan vatandaşın hali ödenmesi gereken küçük bir bedeldir yalnızca. bu nedenledir ki, kimsenin sesini çıkarmaya hakkı da yoktur, çabası da. bu çaba olmadıkça, "kadere" boyun eğildikçe hak da kazanılamaz zaten; toplumlar hak ettikleri şekilde yönetilirler.

manyak mısın amonyak mısın diyen bayan

espri mi, kinaye mi, ironi mi, artık her ne yapmaya çalıştıysa becerememiş, çiğ kalmış, havası sönmüş, karizması çizilmiş, komiklikten, kaliteli espriden yoksun kadındır. evlerden ırak.

bayanların sözlük yazarı olmasına anlam verememek

(bkz: mal beyanı)

bu beyanatın sahibi şahsın bir tek erkeklerin düşünebildiğini savunmaya çabalamasıyla ilgili acınası bir durumdur yalnızca. zira eğer bu "gerçekse" (hani şaka falan değilse diyorum) bilimsel düşünme tarzından, eleştirel düşünmekten, hatta sadece düşünmekten bu kadar uzak bir saçmalıklar kumkumasının sözümona "fikir savunmak" diye meydana getirilmesi gerçekten trajikomik. sonuçta bu demek oluyor ki, bu "erkek adam" tabir edilen arkadaşların iki bacağının arasında bulunan uzvu, ta beynine kadar uzanıp bütün bilişsel faliyetlerini düzenleyebiliyor, kadınlarda da bu bir uzuv formunda bulunmadığı için, yetersiz kalıyorlar. böylelikle insanlık tarihinin bilişsel gelişim namına biriktirdiği onca şey de bir vuruşla tuzla buz tabi. şu ana kadar kimse bu kadarını düşünememişti sanırım. *
bir de bu söz konusu entrymsilerde kendi içinde bir tutarlı olmaya çalışma, bir temele dayandırma çabası var ya, o takdir edilesi bak, bildiğin şirin yani.

sanırım arkadaş troll yalnız, başarılı girişimleri var. fakat o kadar uzun entry'yi mobil'den kasmak nedir yani? bu kadar mı hırslandın arkadaş, neyin kuyruk acısı bu?* *

evlenmeden cinsel ilişkiye giren cehennemlikler

insanın bilinçaltı ve fiziksel sağlığı için doğru olanı yapan cehennemliklerdir.

flying dutchman

richard wagner'in aynı adlı efsaneden esinlenerek bestelediği operasıdır.

babanın garip huyları

troll'lüğün terimsel olarak ne olduğuyla ilgili bir fikri bile yokken durduk yere ve tamamen içten gelen bir şekilde kötü esprilerle, ucuz geyiklerle, sırf sinir bozmak için dalgasına damara basmalarla ortamı troll'lemesi.

facebook ta ekleme talebi yollayan eski sevgili

ayrılınca facebook'tan silmek gibi çocukça muamelelere tabi tutulmuş eski sevgilinin "kuyruk acın geçtiyse tekrar ekle madem" deme şeklidir.

hamile karıların erkekleri daha fazla azdırması

ileri derecede abazan insan beyanatıdır. bekarlardan geçtin, evli ve "nispeten" çocuklu "kadınlarla" kafayı bozdun?

uzun saça kızan okul müdürü

"iyi de neden?" diye sorulsa cevap veremeyecek okul müdürüdür. türkiye'de eğitim veren hemen her kurumda her çağda, her dönemde görülendir. bir şey öğretmekten ziyade şekilciliğini ortaya koyduğundan, milletin saçına, makyajına, sakalına, eteğine karışır. sonra da vay efendim kimlik bunalımı da bilmem ne. öhm.

doğum günü yaklaştıkça ortaya çıkan huzursuzluk

böyle her aklına geldiğinde istemsiz iç çekmelere, midede kelebekler uçuşmasına falan sebebiyet veren tatlı huzursuzluktur. heyecandır o daha ziyade.

karasineğin var olma sebebi

türklerin reflekslerini geliştirmektir. zira çok sinir bozup, hızla kaçıyorlar. yakalayıp da öldürebilecek kadar hızlı olmayı da sineklerden öğreniyorsunuz. *

red kit in ağzındaki yonca

red kit'e cnbc-e sansürüdür.

yazarların en çok oynadığı kağıt oyunları

kanasta, pis yedili ve egyptian resque'dur. allam çok eğenceli. *