bugün

sevdiği entry'ler

düğünde zorla oynatılmak

eren bülbül

erenim, iyi ki varsın.
hep de gönlümüzde olacaksın.

dünyanın en kötü hissi

boş yere ümitlendiğini bilmemek, veya sonradan bilmek. o his işte kötü.

artık üniversite okumanın anlamsız olması

keşke okumasaydım, herkes üniversite mezunu artık.. bi özelliği bi farkı kalmadı. hele özel üniversitelerden sonra. barajı geçen doktor mühendis avukat oluyor.. sonra binlerce üniversite mezunu insan işsiz. normal çünkü amk.
kendi mesleğimden örnek vereyim.

sağlık bakanlığı sağlık personeli alımı yapacağını duyuruyor. manşet gibi haber 10bin sağlık personeli alınacak. açıp bakıyorum bir umutla. 6000 hemşire, 3000 ebe, bilmem kaç teknisyen şu bu. bakıyorum 5 tane psikolog alımı yapılacak sadece. şaka gibi.

Sadece izmirde 2000 in üzerinde işsiz psikolog var. 5 ne amk?

geçen hafta, Müşteri hizmetlerinin mülakatından elendim.. çağrı merkezi ya böyle bildiğin..

merhabalar ben ardwen size nasıl yardımcı olabilirim??

Tekrar söylüyorum, 10+ sertifikası olup, terapi eğitimleri, aile danışmanlığı olan bir psikoloğum ben..

Son işimden patronum beni darp etti diye ayrıldım, üstelik darp ettiği esnada ayağım sakat halde alçıdaydı..

yani bok gibi meslek. keşke hiç okumasaydım o yaşlarda birinin yanında çıraklık yapsaydım şimdi kendi işim olurdu.

limonata

en sevdiğim türk filmidir. kaç kere izledim hatırlamıyorum bile. ali atay ve ertan saban işbirliğinde daha fazla film gelse keşke -ali atay-feyyaz yiğit birlikteliği de çok güzel oldu ama limonata çok ayrı-. sadece meyhane sahnesi bile tek başına bi film. seviyorum sizi abiler. balkanlara ve o güzel insanlara selam olsun.

“çukurdaydik o vakit, siz ne deysınız? sarajevo’da, saraybosna... çukurdayız, var çukurda makedon, türk, arnavut, boşnak, karmakarışık. gitmişin askere, ne yapican? yollamişlar. istersen gitme... ya kaçican ya zorla götürirler. nereye kaçeysın? bilmeysın kime ateş edeysın. kim kimi sikeyi belli değil. çocuk var bi tane yanımda, o benden daha küçük. onyedi maksimum var, maksimum onyedi yaşinda... bi şey oldi büle, bi ses, nası ses... döndim bu tarafa çocugin yarisi yok... onunkisini aldım o yüzden bilirim rus mali bu kardeş. avrupa’nin ortasi, çukurdasın, sarajevo’da...”

görsel

son seçim anketine göre erdoğanın oy oranı

Genç secmen arttıkça sanşı azalmakta olan lider. Genç nesillere hitap etmedikçe oy orani seçime kadar daha da azalacaktır

16 yaşındaki şairi piyasadan silmekle tehdit etmek

Bir sik yiyemezler. Ben hayatımda şöyle yaparım böyle yaparım diyen adamın hiçbir şey yapabildiğini görmedim.

Yapacak adam tek laf etmeden yapar yapacağını.

afyon

Referandum da evet diyen cumhuriyet karşıtı kent.

sürat kargo

sürat kargo pişmanlıktır. karşı tarafın anlaşması olduğu için muhatap oluyorsanız, çaresizce bu zorbalığın bitişini bekliyorsunuzdur.

Cuma gününden beri kargo şubede ama dağıtıma çıkarılmıyor.

müşteri hizmetlerini aramak, şikayet oluşturmak... hiçbir şeyi umursamıyorlar.

geçmişlerini herkes biliyor. bugünlerine gelince, hala aynı çöplükteler.

böcekten korkan erkek

Korkmak değil de; çok aşırı derecede tiksinmek diyelim, yoksa küçücük böceğin neyinden korkalım.

her sabah kadıköy den beşiktaş a yüzmek

bir sabah marmara denizinde boğulan enayi diye değişmesi lazım başlığın.

hatırladıkça iç burkan garibanlık anıları

gercek hikayeden alıntıdır:

halk ekmek önü...

- abi bir ekmek lütfen (para uzatılır ekmek alınır)
+ hocam bu 5 kurus eski gecmiyor
- tamam o zaman hocam kalsın (ekmek geri uzatılır)

not : hikayedeki ekmeği geri veren benim.

kullanmak için can atılan replikler

görsel

Yangın sayılır demek istiyorum.

sikerim böyle hayatı ben yatıyorum

Ne lan bu başım ağrıyor, gözlerimin içi yanıyor, sigaram yok, param yok anasını sikeyim ben bu hayatın gidiyorum yatmaya. inşallah uyanmam bir daha. allahım uyandırmakta ısrarcıysan da yarını esgeçsen diyorum. valla bak yapacak hiçbir şeyim yok full uyuyayım pazartesi sabahı kalkayım he olmaz mı?

kitapların arasında unutulanlar

sahaflardan alınan bir kitap içerisinde benden önce okumuş birinden hatıra bulmak güzel oluyor. düşünüyor insan.
hayatını
yaşadıklarını
yaşıyor olabileceklerini...
falan işte.

lâkin hiç sevmediğim ise kitaplarımın arasında kurutulmuş bir şeyler bulmak olurdu sanırım. kokusu değişiyor mürekkebin hoş olmuyor ki öyle uyuyamıyorum çiçek kokusuyla.