bugün

entry'ler (12)

ilk aşk ve yaşınız

ilk aşk tipsiz serhat yaş 9 .*

fanta ya sarı kola diyen tipler

o tip ben oluyorum. bi' de bunu en lüks cafelerde de yapabiliyorum. ne demek fanta belki ben yedigün seviyorum olamaz mı? direk matığım girer devreye kolanın sarısı işte.

gezi parkındakiler neye direniyordu sorunsalı

tencere ve tavaya direniyor olabülüler.

bilinmez kim kime kinli

muhteşem mamoş türküsünde geçen söz öbeği. efendim bu mamoş türküsünün hikayesini bilen bilir. bir komutanın gencecik karısı onu gencecik yağız delikanlı mamoş ile aldatmaktadır. komutan durur mu bir gece basar bunları ve mamoşu oracıkta öldürür. hiç beklenmedik bir anda böyle bir olay gerçekleşince hatun basmış feryadı "bilinmez kim kime kinli...."

the elephant man

filmini izlemeyip kitabını okuduğum yapıt. genelde kitabını okuduktan sonra aynı şeyi filmde izleyememe gibi bir huyum var. çünkü filmde aynı lezzeti alamayacağımı zannederim. kitabına gelince sonunda neredeyse beni ağlatacaktı herkese tavsiye ettiğimdir.

voleybol

arkadaş grubunda ezik olanın girmemesi gereken oyun. "hadi bana da pas ya, bi de bana atın" şeklinde nidalar futbolda olduğu gibi burda da geçerlidir.

waffle

en güzeli müslüm waflle da yenen mükemmel tatlı. tabii öyle canınızın her istediği anda müslüm falan bulamayabilirsiniz, bulamadığınız anlarda "aman bana waflle olsun her türlü gömerim" demeyin. alın pankek yapın üstüne meyve şöleni daha iyi. zira benim gibi waffle yiyeyim derken donmuş armut parçacıkları yersiniz ona göre.

domino s pizza

yarım saate gelen pizzalarını sorguladığım şirket. ne demek yarım saat ulan hangi vicdanla gencecik çocukları o trafiğin ortasına atıyorsunuz?

ilhami güler

bir ilahiyatçı ne kadar objektif olabiliyorsa o kadar objektif olan, vicdan kelimesinin hakkını verebilen, ilme kazandırdığı değişik bakış açısıyla değerinin bilinmesi gereken alim.

şiire konu olacak kadın isimleri

"letafet" ismidir. ben olsam burdan yürürüm bir sürü de kâfiye yaparım; siyaset, hürriyet, lezzet falan... şahsen şiir kabiliyetim bu kadardır.

bilime inanmak

kafasında şüphelerin kombo yaptığı insan işidir. ulan bilime de inanma işi olarak bakacaksak ölelim biz o zaman.

sıgaran var mı bilader diyen kız

ergenliğe henüz girmiş olan kızdır. bıyıklarına aldanmayın gerçekten de taze ergendir.