bugün

hıristiyanlık

zinanın serbest olduğu iddia edilen din olması sebebiyle beni güldüren felsefe. zinanın iyi bir şey olduğunu düşünenlere bir şey diyemiyorum, kendileri bilirler. ama sorarım bir toplumun temeline dinamit yerleştiren zina değil midir? ayrıca recm zinanın cezasının bu dünya da uygulanma şeklidir, tek uygulanış şekli taşlanma da değildir, seksen sopa da uygulanmaktadır. kişi tövbe ederse allah ın bileceği iştir, ama zina yaparken yakalnırsa ceza uygulanır. yaptığı günahların cezasını bu dünya da çeken insan öbür tarafta aynı günahın cezasını çekmez. her kötülüğün bir cezası vardır, öyle ben seni affetim yavrum, kasaya da dolarları at bakayım, diyerek kimse günahlarından kurtarılamaz. hem din kulla yaratan arasında diyeceksin hem de araya aracı koyan bir inanış daha iyidir diye savunacaksın. hristiyanlıkta dindar lakabını alman için kiliseye gitmen şarttır, evde ibadet zaten yok gibi bir şeydir. zaten en saçması allah ın gönderdiği iddia edilen bir kitabın okunmasının bile ibadetten sayılmamasıdır.