bugün

manik depresif

(#792603) nolu entrysinden dolayi asla yargilayamayacagim zaten kibris birlessin oylamasinda anlasilan bir dusunceye sahip degerli kisilik. babamin asker olmasi ona karsi kinlenmemi gerektiriyor. ayrica hic bir tank evinin onune park etmez dostum. kibris'ta yasadigim hic bir dakika kibrisli turklerden kotu bir laf isitmedim. hatta ya ben buraya gelirken kibrislilar turkleri hic sevmezmis dedilerdi yalanmis dedim. ama uzulmuyorum cunku gercekten haklidir. ben de kizilay sokaklarinda yururken karsima yabanci bir ulkenin tankinin cikmasini istemem. ama bilinmelidir ki asker buradadir ama bu asker turk askeridir. yani senin belki cok uzaktan akrabandir. ayrica neden defolup gitmiyorlar biliyormusun keyiflerinden degil. daha burada bir baris anlasmasi bile imzalanmamistir. tek tarafli ateskes vardir. turk askeri buradan ciksa onlar bize bisey yapmaz demektedir kibrisli canim yavru vatanimin vatandaslari emin olun dunya artik oyle bir yer ki turkiye ciktiktan sonra bir aile bile birakmazlar. lubnan'dan suriye askerleri ciktida ne oldu. hemen israil askerleri olaya mudahil oldular. bunlar boyle yazarin altinda yazilacak seyler degildir. elbette ki haklidir. oda ozgurluk istiyordur. ulkesinden bir ucaga binip ingiltere'ye oraya buraya direk ucuslar baslatmak istiyordur ama oyle olmamaktadir. kesinlikle bu bir ayar entrysi degildir tamam kirilmisimdir ama asla sevgili sozlukdasima sacmalamam. hatta konusmaya calismisligim bile vardir. yazilariyla beni etkileyen nadirane yazardir.