bugün

them crooked vultures

son zamanlarda aynı albümü arka arkaya iki kez dinlemez oldum, yeni şeyler öğreneyim, last.fm'imde onbinbeşyüz grup olsun, seks olsun güzel olsun gibi mantıkları vardı bu girişimin. sonra kasımın sonlarına doğru them crooked vultures'u indirdim ve artık bir vampire weekend bir them crooked vultures, bir heaven and hell bir them crooked vultures, humbug-tcv, gay indie şeyler-tcv, atmosferik yarrak metal-tcv, melankolik trip hop/new wave/dub/yeni ne indirdiysem hepsinin arasına them crooked vultures koymaktan albümü haşat ettim, ki mp3 çaların günlük en az bir saat kendilerini çalması da insanı mp3 çaların varlığı için tekrar şükrettirecek bir olay. ilk dinleyişte en azından 'farklı bi şeyler denemişler' demiştim, albümü çiğnedikçe zeppelin-qotsa-dave(foo fighters gelmiyo daha) tadı yavaş yavaş akıyor. düşündükçe çıldırıyorum ya, o kadar şahane bi şey ki. josh homme, john paul jones, dave grohl, yani, farklı şeyler denemişlermişmiş, destur yahu.
utanmadan söylüyorum, albüm 2009'un benim için en şahane olayıdır ve led zeppelin'i andıran şarkılar arayanlar alıp elephants'ı ve sonra bütün albümü defalarca dinlemelidir, çünkü filden zarar gelmez. ayrıca bi şarkı yazıp adını caligulove koyan insanlara bu dünyanın daha çok ihtiyacı var. böylesi bir anlayışı kucaklamak, öpmek istiyorum.