bugün

ferit aysan eğitim parkı

türk eğitim gönüllüleri vakfının 2004 de kurulmuş bir birimi.. Osmaniye de bulunuyor.. bugün(24.09.2006 pazar günü)tanıtım toplantıları vardı..birçok gönüllünün katıldığı toplantı saat 13.00 ve 15.00 arası yapıldı..bn de gönüllü olmak isteyenlerden biriydim.. temmuz ayında başvurmuştum ve eylülde cevap geldi.. büyük bir heycan ve şevkle insanlara yardım edebileceğime, topluma katkım olabileceğine inanarak gittim..sadece bu da değil ablamı toplantıdan az önce hastaneye kaldırmıştık buna rağmen gittim..ancak bu eğitim parkı öyle bir yere kurulmuş ki bulmak ne mümkün.. bütün osmaniyeyi gezdikten sonra tabelayı gördüm ama tabelanın olduğu alana gitmek de hiç kolay değildi futbol tenis v.s sahalarınn arkasında kalıyordu bu eğitim parkı.. ve eğitim gönüllüleri vakfı personeli bu mekanı bulmanın zorluğuna rağmen girişe ne bir ok koymuşlardı ne de karşılayacak birkaç kişi..bu şartlar altında kaybolmamak çok güçtü..her neyse oraya vardığımda toplantı başlayalı 30dk olmuştu.. binaya girdiğimde korkunç bi karanlıkla karşılaştım kimsecikler yoktu sonra yetkili biri tam beni salona sokuyordu diğeri atıldı ve girişimi engelledi onlara durumumu anlatmış olmama rağmen biri girmemi isterken diğeri engelledi.. beni arayacaklarını söylediler ve benim gibi gelen 2 kişiyi daha çevirdiler.. açıkçası şaşırdım insanlığa hizmet etmesi gereken bir vakıf insaniyetini kaybetmiş gibi büyük bir istekle gelen bir genci çevirdi tamam haklılar kurallar düzeni sağlamak için gerekli ama insanlık unutuldu mu? ayrıca eğer bu kural olsaydı diğer bayan içeri girmem de ısrarcı olmazdı her neyse belki de bu iyi oldu diyorum çünkü ben böyle düşünen bir kurumla çalışamazdım..biraz içimi dökmek gibi oldu ama amacım yapılanların yanlışlığını göstermek..ben geç kaldım haksızım belki ama kendileri bulunması böylesine zor bir mekanın girişine bir tek ok bile koymamışlardı..