bugün

bir aşk hikayesi

Tecrübemi, anımı paylaşayım, belki ileride birileri hatırlar, bir işine yarar.

Öğrencilik yılları, kız-erkek karışık yurtta kalıyoruz istanbul'da. yurtta 3. yılım, kıdemlilerindeniz. Okullar başladı, herşey rutin. yurtta 3-4 oda boş kızlar tarafında, onlarada ek kontenjandan gelenler olacak.. neyse, ek kontenjanlar falan açıklanmış olacak ki yurda yeni gelenler olmaya başladı. okula gidecem, çıkışta güvenlik var, defter imzalıyorum. o an yurdun kapısı açıldı, imza falan atamadım, ellerim tutmaz oldu. öyle bir kız girdiki içeriye elinde bavullarıyla, nutkum tutuldu. güvenlikçi hakkı abi, ''oğlum ne kaba adamsın, alsana kızın bavullarını'' dedi. kımıldıyamadım. kız, geçti gitti. tabi bundan sonrası bilindik... yurtta karşılaşmalar, ufaktan başlıyıp çığ misali büyüyen platonik aşk... bu bunalımları bilirsiniz... aşık olduk, okula gitmeme tripleri, yurt odasında uyumalar, afra tafra kimeyse... açılamıyoruzda kıza, kız benden fazla çünkü. karda leke var, kızda leke yok. öyle güzel insafsız. yurtta herkes bu kızı konuşuyor. 200 tane erkek var, sen konuşmazsan birileri elbet gider yanına. iniyorum kantine, kızın yanında yurdun fırlama çocukları, sinirimden deliriyorum. sanki kız sevgilimiz... bir şey de diyemiyorum. sardırdık yurt odasında içkiye. günler birbirini kovalıyor, durumlar vahim. derslerden kalıyoruz ,sosyal hayat 0'ın altında. neyse, böyle olmayacak dedim bu iş, indim yurt güvenliğinin yanına. hakkı abi, zamanında çok Galatasaray kapalısına soktuk, hasta Cimbom'ludur. hatrımız büyük yani . ''böyle böyle, abi ben ölüyorum ,bu kızın telefon numarasını bul bana''dedim. ''ulan dedi beni işimden mi edeceksin ?'', '' abi bak giderim bu yurttan'' diyince gecenin karanlığında başladık operasyona. o girdi müdürün odasına, ben kapıda nöbetteyim.. dosyadan pat diye bulmuş. yazdı kağıda, verdi. sevinçten ölüyorum, sanki kızla çıkmaya başladık. çıktım oda'ya, başladım mesaj döşemeye. böyle böyle, sana aşık oldum, duygularımın tarifi mümkün değil, daha gırla aşık serzenişi... tabi mesajı yazarken, erkek arkadaşın varsa söyle yazmıyayım ibaresini koymazsak olmaz, delikanlılığın şanından. bekliyorum cevabını, dakikalar yıl gibi geçiyor. dıt dıt, mesaj geldi. ''Allah'ım sana geliyorum'' dedim. mesaja bakamıyorum heyecandan. 15 dakika okuyamadım mesajı. sonra bir cesaret açtım, ''sevgilim yok, ama sen kimsin?''. çıktım koridorda çocuklarla 3 lü çekiyorum bu mesaja. böyleyken bir hafta kadar mesajlaştık. en son kız , ''artık seni görmek istiyorum, yoksa bir daha mesajlarına cevap yazmayacağım. 15 dakika sonra yurdun arkasında bekliyorum.'' dedi. ''heh dedim şimdi sıçtık. bu kız mümkün değil beni beğenmez''. yapacakta bir şey yok, ok yaydan çıkmış. giydim cicilerimi, sıktım parfümümü koyuldum yola. gidiyorum ama adım attığım yer sırılsıklam terden. neyse başladım kızı beklemeye. el ayak titriyor, nefes alamıyorum. baktım kız geliyor, kaçmaya yeltendim, göz göze geldik, gidemedim. geldi yanıma. öyle bir güzel ki, çok afedersiniz sanki onu Allah yaratmamış . ( Allah'ım sen affet ) neyse, konuştuk konuştuk, benim dil bir çözüldü öyle böyle değil. anlatıyorum da anlatıyorum, kız gülüyor. en son dedim ''sinemaya gidelim mi ?'' ( apaçiliğe bakın ilk kez yüz yüze gelmişiz ) kız, '' ilk günden mi ?'' dedi, gülümsedi. utandım. tamam, gideriz dedi. sözleştik, akşama galleria'da buluştuk. yemek yedik, bowling oynadık, sinemaya gittik. film izliyoruz, sarılacam sarılamıyorum, tutamıyorum kendimi.. neyse, ''bu kadar bekledin sakin ol dedim kendi kendime''. 2 dakika geçmedi başını omzuma koydu. sevinçten ağlamıyım diye zor tuttum kendimi. rüyalarım gerçek olmuş, daha ne isterim ?aylar birbirini kovaladı, 5 ay boyunca istanbul'un altını üstüne getirdik, bir an olsun birbirimizden ayrılmadık. yurttan atıldım, araya soğukluk falan girdi, ''ayrılalım'' dedi. tek kelime etmedim, ısrar etmedim, ''peki'' dedim. son bir kez öptüm, bir daha birbirimizi aramadık. ısrar edebilirdim ayrılmayalım diye, ama o 5 ay bir ömre bedeldi, büyüsü bozulsun istemedim. o 5 ay'ı tekrar yaşamak için, ömrümün 5 yılını feda ederim.

Kendinizi sakın hakir görmeyin arkadaşlar, sakın. işte en güzel örneği budur. Telefon taktiği iyiydi, şimdi facebook var. aklınızda bulunsun.

irem'im dün gece rüyama girdi, yazayım dedim...

tribündergi com'dan alıntıdır. hoşuma gitti, paylaşayım dedim.