bugün

artık ailenin küçüğü olunmadığının anlaşıldığı an

(bkz: ablanın gittiğinin anlaşıldığı an/#6518551)'ın devamı olarak;

--spoiler--
"experimental bak dinle" dedi annem, ablam arkada çocuk seviyordu, iki sene geçmişti doğumun üstünden, uzaktaydım yine, bunalmış ailemle dertleşmek istemiştim, o yüzden aramıştım onları. hepsi biraradaydı yine, mutlu huzurlu aile tablosu, yeğenime verdiler telefonu, "agu gugu dagu" birşeyler söyledi, hoşuma gidiyordu ama dertleşmek istiyordum, aileme dert yanmak, onların "experimental sen yaparsın, boşver, bu da dert mi" demesini bekliyordum, bana yeğenimin sesini dinletiyorlardı. sonrasında telefonu ablam aldı. annem çocukla ilgileniyordu, ablamla konuşmaya çalıştım, "ay ay ay düştü" dedi, yeğenim ağlamaya başladı, "experimental kapayayım şimdi" dedi ablam, çoçukla ilgilenmesi gerekiyordu, arkada babam , eniştem bir yandan gülüyor, bir yandan yeğenimle ilgileniyordu, telefondan sadece gürültü geliyordu "ay ay ay uf mu olmuş", gülüşmeler. "peki" dedim, telefonu kapadım.

otelin kırışıksız örtülmüş yatak örtüsüne attım bedenimi.

oda sessizdi.

--spoiler--

[ sözlük'te bulunan "gelmeyen pazartesi" kitabına ait yazılar, ek yazılar ile birlikte kitap olarak basıldı. bu nedenle yazıların buradan yayınını durdurmak durumundayım. anlayış göstereceğinizi umuyor, ilginiz için teşekkür ediyorum. eksper mental ]

http://www.dr.com.tr/Kita...oman/urunno=0000000687918

devamı için: (bkz: aileden silinmek/#6525736).