bugün

zaman

Bu an hangi zamana ait? sevdanin yurekleri mesken tuttugu an diye kalacak aklimda. Yuregimde korlasan bir askin sicakligi ve gevseyen goz kapaklarimla irkilerek uyaniyorum milyar yillardan. Sigarami yakarak ustume coken geceyi kokluyorum.. Kulce gibi dusuyor sensizlik icime acitarak, bolerek, keserek, kanatarak.. Karanlik bir odadayim suan, ne parmaklarim yaziyor ne de gozlerim okuyor. Yummusum tum evreni icime, sadece kokluyorum geceyi.. Zifir hicran yasadiklarim, hafizamin bir kosesine derin kesiklerle kazidigim anlari kisa metraj film yapiyorum goz bebeklerimde. Salkim sacak bir cift onumde, muhurlenmis gozler, birbirine dokunmaya kiyamaz parmaklar, iclerde umur-sanan korkular.

Bu an hangi zamana ait? umurumda da degil zaten.. Gecen sure kimileri icin goz acip kapamak kadar kisayken kimileri icinde bir omur kadar uzundur belki. Ruhta ne guc kalmistir ne irade. Beklemek sonunda kazanilacak bir zafer varsa kolaydir. Belirsizligin ortasinda kalip ruhta sakli tum yalnizliklar icin tek bir umut isigi beklemektir en zoru. Bu kadar yalnizligin saklandigi ruhta ne guc kalmistir ne irade. En buyuk hata da hayati askiya almaktir aslinda. Giden gitmistir ve geri doner mi bilinmezdir. Giden, zaten bir sekilde hayata devam etmek icin atmistir adimlarini uzaklasirken. Geride kalanin gidenden terkedilen olmak disinda bir farki var midir? Gitmek mi yoksa kalabilmek midir marifet sayilan? Bilmiyorum, bilmek de istemiyorum aslinda..

Bu an hangi zamana ait? Gecmiste miyim yoksa gelecekte mi?
Bilmiyorum, bilmek de istemiyorum aslinda..