bugün

sözlük yazarlarının itirafları

ben itiraf diyim de sen ne dersen de.
berberde ayakkabılarımı unuttum. ne o çok mu garibine gitti ? dur anlatayım baştan. pazar akşamı yorgun argın, herzaman ki mahalle berberine gittim sakal traşı olmak için. altımda şort, converselerinde arkasını ezip üstüne basarak giymişim köy ağası misali. traşı oldum, çırak herzaman ki gibi yine beni kandırıp yüzüme o ne idüğü belirsiz şeylerden sürüp bekletmeye aldı koltukta. o ara bende ayakkabıları ayağımdan çıkarıp tam üstüne basarak takılıyorum ayaklarım rahatlasın diye. neyse çırak yüzü yıkadı, kaldırdı koltuğun başlığını masaj yapmaya başladı. başıma, kollarıma, sırtıma falan. şerefsiz tam bi masör ama, sanki bana değil adriana limaya masaj yapıyor. o derece yani düşün. beni kendimden geçirdi o koltukta, sonra "hooppa. hadi saatler olsun abi" sesiyle kendime geldim. traş parasını bahşişini falan verip kalktım koltuktan, dışarı çıktım. kapıda sigaramı yakarken düşünüyorum "ulan bi gariplik var ama ney" dememe kalmadı çırağın sesi belirdi "ehzehe abi ehzehe ayakkabılar ya ehzeheh" diye gülünce anladık tabi olayı. nasıl gülüyo ama ipne, tabi malzeme çıktı iki hafta konuşur bunu artık. her gördüğünde ayaklarıma bakıyo "ehzehe bu sefer ayakta duruyo abi ehehze"