bugün

uludağ sözlük ün gülen cemaati yapılanması olması

olmasından şüphe duyduğum durum.. şöyle ki .. gülen cemaatinin türkiye' de, 3 büyükler olarak bilinen ekşi, itü ve uludağ sözlükten birini ele geçirme planları ekşide de itüde de bilinir, hatta yaptığı ataklar falan anlatılır. ekşi sözlüğün ntv, cnn gibi kanallarla olan bağlantılarından; itü sözlüğün ise istanbul teknik üniversitesi bazlı olmasından bu sözlüklere yanaşamadığı, bundan sebep daha az bilinen, üniversitesine de daha fazla hakim olduğu (uludağ da okuyanlar bilir) bu platformu seçmesi normaldir..kaldı ki yukarıda ki bluevelve nin entrysine dahi dişlerini göstererek yazan yazarlar mevcuttur.bunun göstergesi etkiye karşı tepkidir ( ben güzel sanatlar okudum.. mühendis olan arkadaşlar bunun teknik terimini bilirler ).. açıkçası bu gidişle bu sözlüğü bırakıp, kuyruğumu kıstırıp, ekşide yeniden yazar olmayı bekleyeceğim..hangi zaman rte ile ilgili, gülen cemaati ile ilgili bir yazı yazsam; hükümet ile ilgili bir köşe yazısı yayımlasam (bkz: mıne g kırıkkanat), eksi oylarla süslenmiş entrylerim.. oysa ki çok masum olan , reklamlarla, dizilerle, tv ile kafanızı yıkamayın önünüze bakın minvalinde yazılardı.

iş bu entrymi bitirirken, moderatörlere, etrafınızda gülen cemaatinden rahatsız olan, sözlük yazarlarının olduğunu bilin ve terazinin kefesini ona göre ayarlayın diyorum ..