bugün

uludağ günlük

Yeniden geldim, değerli sözlük:

Zaman o kadar hızlı geçiyor ki farkına bile varmıyoruz. Geriye dönüp baktığımda bazı olayların üzerinden aylar, hatta yıllar geçtiğini görüyorum. Bu iyi mi kötü mü bilmiyorum. Şimdiye baktığımda her şey çok daha farklı. Yeni bir ben, yeni düşünceler, yeni insanlar ve bambaşka bir hayat. Değişmeyen tek şey çocukluğumdan beri yanımda olan ailem ve arkadaşlarımla olan bağım. Aslında hoşuma gidiyor, bu duyguyu ve bağı seviyorum. Son zamanlarda rahatsızlığım nedeniyle pek dışarı çıkamıyorum. Sadece düzenli olarak hastaneye gidiyorum, nadiren bir buluşmaya ya da üniversiteye gidiyorum. Zaten eğitimime evden devam ediyorum ama bazen gitmek zorunda kalıyorum. Neyse, uzun süre devam edecek olan bu süreçte hayatımdaki çoğu insan hakkında daha iyi ve net düşüncelere sahip oldum. Aslında bu kadar değer verdiğim, adına üzüldüğüm insanlar için hiçbir şey yapmamalıydım. Bunu anlamak ve öğrenmek aslında biraz üzücü. ilk başta kabul etmemeye çalıştım ama ne yazık ki gerçeklerden kaçamıyoruz. Gerçekler, evimizi bulup kapımızı çaldığında, ne kadar çalışırsak çalışalım, o kapıyı kırıyor ve yanımıza geliyor . Zor ama kabullenmek gerekiyor. Şimdi ilk günlerde kendime söylediğim yalanları hatırladığımda biraz da olsa inanmak istiyorum. Ama en son bunların yalan olduğunu tekrar hatırlıyorum. Bu gecelik bu kadar, sözlük. Kendinize iyi bakın, sizi gerçekten sevenlerle mutlu bir hayat yaşayın. iyi geceler, tatlı rüyalar diler ve sigara içmeyi unutmamanızı hatırlatırım.