bugün

beklenen büyük istanbul depremi

en çok ölümler nerede mi olacak?
gidin bakın tapu kayıtlarına... en fazla ölüm imar afları ile verilen tapulardan çıkacak. çoğu ölümler yeni yerleşimlerde, kentsel dönüşüm diyerek talan edilen gökdelen dikilen çok katlı binalarda toplu konutlarda sitelerde olacak.
alibeyköy, zeytinburnu, avcılar, çekmece gibi sahil ve eski dere yatakları yamaçlarında yapılan binalardan en fazla ölüm çıkacak.
hani şu doğuda yaşadığımız milyonluk lüks konutların olduğu çöken yapılar var ya işte istanbulda'da aynısı olacak. iskambil kağıdı-domino taşı gibi binalar komple çökmese bile en iyi ihtimalle yana yatacak devrilecek.

eviniz depremde yıkılmasa bile hasar alacak. hasar almasa bile binalara giriş izni falan verilmeyecek.
her ihtimale karşı deprem çantasına nakit para ya da altın döviz bulundurun. malumunuz, kızılay çadırı parayla satacak ve iletişim sistemi çökeceğinden kredi kartı kullanamayacaksınız. bu enflasyonda deprem çadırı kaç lira olur allah bilir.
bunun yanında konserse bisküvi galeta vitamin hapı antibiyotik ateş düşürücü ağrı kesici dezenfektan pansuman malzemesi de koyun.
depremde tahminen en iyi ihtimalle en az bir hafta yardım alamayacaksınız.
buna göre hazırlığınızı yapın.

az daha unutuyordum.
bir silah edinin ve silahınızı da deprem çantasına ilave edin. şahsen ben öyle yaptım.