bugün

suriyeliler

ben gerçekten çok sıkıldım her yerdeler. çocuk parkına gidiyoruz ortalığı kirletiyorlar. piknik alanlarında bunlar var. yürüyüşe çıkıyoruz bunlar var. hemen her şehirde mesken tuttukları bir merkez park, kahve gibi bir noktaları var. bi apartmana giriyorsun bir evin kapısı açık değişik ağır yemek kokuları geliyor. çocuklarıdaha çok bizimkiler sokakta oynayamıyor. bunlar yaşamın içinde çekilenlerin basit özeti. kendi ülkeleri boşaldı büyük israile yol açıldı, devletin kasası bunlar geldikten sonra iyice zaten malum diğer nedenleri herkes biliyor. çok uzun vade olmasa bile 10-15 yıl sonra mecliste suriyeli milletvekilleri neden olmasın konumuna gelicez. aklıma gelenler şimdilik bunlar ama gerçekten tiksinmeye başladım bu durum, bakın bu ırkçılık değil sana yetemeyen devletin üstüne gün geçtikçe yük almasıdır, milli değerlerin sömürülmeye başlanmasıdır. sınır güvenliğidir, asayişi, kaçakçılığı, terör kısmı.. uzadıkça uzar bu liste. kendi çocuğuna sopa gösterip komşunun çocuğuna gülen babalar gibi bir ülke...