bugün

ikinci çözüm süreci

kaç gündür yazıp yazıp siliyorum. son zamanlarda duyduğum açıklamalar hep bu tezimi doğrulayacak nitelikteydi. ilk önce erdoğan diyarbakır'a miting yapmaya gitti ve çözüm sürecini ben bitirmedim dedi, akp'li nagehan alçı çözüm sürecini destekleyen bir açıklama yaptı, şimdi de hdp eşbaşkanının açıklamaları. belki de peker'in asıl amacı ülkücü mafyaları, soylu'yu, perinçek'i falan ifşa ederek ''tayyip abi iyi ama milliyetçi ülkücü çevresi kötü'' mesajı vermekti. gelecekte akp'nin mhp'ye tekmeyi vurup hdp ile yan yana geleceğini düşünüyorum. bu yan yana gelme olursa deva partisi ve gelecek partisi'de akp'ye katılır. zaten erdoğan, biden seçildikten sonra yılbaşında ''demokratik açılım yapacağız'' falan demişti. belki de hdp=pkk deyip hdp'yi kapatıp yerine ''yerli ve milli'' görünümlü bir kürt partisi kurduracak ama o da gizliden gizliye öcalan'dan talimat alan bir parti olacak. böylelikle hem pkk ile masaya oturmuyoruz diyecekler hem de çözüm sürecini yeniden başlatacaklar.

edit: bugün de çözüm süreci destekçisi pelikancıların liderlerinden hilal kaplan trt yönetim kuruluna atanmış.

(bkz: sedat peker in rte nin adamı olma ihtimali)