bugün

sadece islama düşman olan sözde ateist piç

konuyu şu açıdan ele alabilirsiniz bi noktada. farklı bi perspektif olur sizin için.

ateist dinleri reddeden bir akım. dinleri reddetmesinin en temel nedenlerinden birisi de mantık çerçevesine aykırı gelmesi. ve gel gelelim mantık çerçevesine aykırılıkta diğer dinlerle karşılaştırıldığında islamiyet oldukça mantıksız bir din.

bazı şeyler mantık işi arkadaşlar. ben ne musa'nın denizi 2ye yarmasına inanıyorum, ne de örümceğin oraya ağ örmesine.. yaşadığım bölge ve aldığım eğitim dolayısıyla '' kadına şiddet uygulayabilirsin diyen nisa 34'' de bana mantıksız geliyor. 4 tane eş almayı meşru kılan ayetler de. okunulan kutsal kitap o kadar anlaşılmıyor ki, bir ayetin bin tane çevirisi var ve her çeviri çok ayrı sonuçlar yaratıyor. irandaki islamiyet ile burdaki islamiyet aynı mı? şeriat aynı mı? siz bu dine nasıl tutarlı, mantıklı diyebiliyorsunuz?

düşman değilim, sadece mantıksız olduğunu belirtiyorum. budizm bence daha mantıklı daha tutarlı bi din. felsefesi çok daha akla yatkın..

çıkıp da bir kişi ulan bu dine neden düşman oluyor bi insan diyip sorgulamamış. sorgulasa zaten farklı bi insan olur.