bugün

covid 19

ben de bir sağlık çalışanıyım. evet ön planda doktorlar ve hemşireler var evet en ağır işleri onlar yapıyor fakat bu savaşta arka da çalışan ekipleri de unutmayın derim. bir bilgi işlem elemanı mesela bugün günlük aldığınız sayıların hepsi bilgi işlemcilerin emeği, hastaya müdahalede kullanılan bilgisayarların tamiri, hastaya yapılan tahlillerin sonuçlarının doğru aktarımı vs. uzar gider. ya da bir biyomedikal teknikeri solunum cihazı bozulsa anında tamir eder. temizlik görevlileri hastaların olduğu odaları temizler, servisleri temizler. yemekhaneci her gün o hastaya 3 öğün yemek getirip verir. radyoloji uzmanı hastanın tomografisini çeker. laboratuvar teknikerleri o hastalardan sürüntü alır. şoförler pcr testi başka bir yerde yapılıyorsa sürüntüleri taşır. kat sekreterleri hastaların üstüne işlemlerini yapar hasta dosylarını hazırlar.
bu bir savaş sizler dışarıda dolaştıkça, önleminizi almadıkça bu kadar insanın hayatından çalıyorsunuz. bizler ailemizle görüşemiyoruz. doktorlar hemşireler çocuklarına sarılamıyor otellerde yaşıyor. ben bahsedilen 30 büyükşehirden birinde hastanede çalışan bir bilgisayar teknikeriyim. ailem +1 denilen zonguldakta. 5 aydır görüşemiyorum ailemle. salgın ne zaman biter bilmiyorum. her gün birlikte çalıştığımız tanıdığımız bir personelin bu illet hastalığa yakalandığını duyuyoruz. artık psikolojimiz bozuldu. sinirlerimiz gergin bir halde. lütfen evinizde kalın. lütfen kurallara uyun. lütfen birlikte en kısa sürede yenelim şu salgını.