bugün

kara deliğin kanıtlanmasıyla çöken düşünceler

materyalizm ;
maddecilik, özdekçilik veya materyalizm, her şeyin maddeden oluştuğunu ve bilinç de dahil olmak üzere bütün görüngülerin maddi etkileşimler sonucu oluştuğunu öne süren, a priori olan hiçbir metafiziksel kavramı kabul etmeyen felsefi kuramıdır. bir diğer deyişle madde, var olan tek tözdür

daha açıklayıcı olmam gerekirse kara deliğin özüne girdiğimiz de ki bu imkansız ötesi canlı bir varlık için, maddeden tamamen ayrılıp başka bir boyutta olacağımız öngörülmekte bence bir insan için bu ruh'tan başka hiçbir şey olamaz
yani evren sadece maddeydi hani ?

2. determinizm, belirlenircilik, gerekircilik veya belirlenimlilik evreninin işleyişinin, evrende gerçekleşen olayların çeşitli bilimsel yasalarla, örneğin fizik yasaları ile, belirlenmiş olduğunu ve bu belirlenmiş olayların gerçekleşmelerinin zorunlu olduğunu öne süren öğretidir.

bunun çöktüğünü açıklamama gerek duymazsınız diye düşünüyorum
deterministik fizik kuralları sanıldığı gibi kusursuz %100 öngörülebilir olmadığı 21. yüzyılda ortada
einstein'in de dediği gibi newton doğruya yaklaştı ama ben daha fazla yaklaştım.
dikkat edin buldum demiyor
bu başka boyuta geçmemizi deterministik fizikle bana bir açıklayın aydınlanalım.

3. materyalist ateizm
atezimi geniş , sadece dünya'dan ibaret değil de evreni içine sokarak düşünüldüğünde en mantıklı destekçisi olan materyalizme bağlı ateizm şu anlarda elini eteğini çekmiş durumda . yani canlılık uyğun ortamda carbon atomlarının birleşmesiyle oluştu ve evrildi her şeyin özü maddedir bir yaratıcı yoktur gibi düşünen arkadaşlar eğer çok bilimsel insanlarsa bir daha düşünmesi gerekmektedir.