bugün

baba beni okula gönder

Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Tunceli, Kars , Iğdır ve Muş ...Doğu ve Güneydoğudaki toplam 7 ilde tam 1249 okulda eğitim yapılamıyor. Çürümeye terk edilen okullarda ne öğrenci var ne de öğretmen . En çarpıcı rakam Sivasta. tam 725 okul kapalı durumda....
Al beni okuldan Baba...

izmir'de okullar gasp, hırsızlık ve uyuşturucuya karşı tek tek polis ekiplerine zimmetlendi...

Soyulmadık okul kalmadı. Yöneticiler, okullarını hırsızlardan korumak için çareyi demir parmaklık yaptırıp, alarm taktırarak......
Okuldan al beni Baba

Bolu, Adapazarı, Düzce, Kocaeli, Yalova ve şimdi de Bingöl. Depremde en çok zarar gören yapıların başında yine okullar geliyor. Bingöl'de yaşanan depremde Çeltiksuyu yatılı okulunda onlarca çocuk hayatını......
"Beni okuldan al baba"...

Cep telefonlarıyla gizlice çekilen, sınıflardaki öğretmenlerinin öğrencileri dövdükleri, küfür ettikleri ya da öğrencilerin kendi aralarındaki akıl almaz şakalar ve kavgalar, intihar şovları " http://www.youtube.com"; ; adresinde yayı.....
Al baba beni okuldan...

Adana'nın Kozan ilçesinde kendisini terk eden sevgilisi Tuğral Ülger'i (16) sınıfta, ders sırasında tabancayla vurarak öldüren liseli S.M. (16) xxxxxx Lisesi'nde 27 Nisan'da Biyoloji dersi sırasında göğsüne tek kurşun ....
"Baba okuldan al beni"...

Mersin'de üniversite öğrencisi Kerem Onur Orhan'ın katil zanlısı Mehmet Onur Horoz, cinayeti kan görmek istediği için işlediğini ve ...

Antalya'da ilköğretim okulu öğrencisi Ç.T.'ye (13) tecavüz eden 2 lise öğrencisi ile tecavüzü cep telefonu kamerasıyla görüntüleyen 4 liseli gözaltına alınd....

Okulda olmak, okullu olmak ayrıcalıktı bir zamanlar. Güvenlikteydi çocuklar... Evde olmasındansa okulda olması daha sağlıklıydı çocuklarımızın... Bir heyecan ile sabahları kalkılır kahvaltılar yapılır, beslenme çantaları hazırlanır ve güle oynaya gönderilirdi çocuklar evlerden okullara... Ağızlardan çıkan tek kelime "başarılardı" o zamanlar.Peki ya şimdi? Türlü türlü dualar ile okullara gönderilen, korku içinde, acaba sağ salim dönecek mi kuşkusuyla okullara gönderilip bi nevi ateşe attığımız çocuklarımız... Sahipsiz, risk altında, ölümle oyun oynayan çocuklarımız... Eğitim için verip, cenazelerde teslim aldığımız, cezaevlerine gönderdiğimiz, dünyası karartılan, uyuşturucu bataklığına saplanan, cinsel sapkınlıklara maruz bırakılan çocuklarımız…Solgun, mutsuz, suskun, tedirgin yüzler... Haraçlara bağlanan, ölümle tehdit edilen, bazen tehditle kalınmayan(!) uyuşturucunun gölgesindeki çocuklarımız...
Tek haykırışları,
"ya temizleyin okullarımızı ya da AL BENi OKULDAN BABA" ...

ultractor/2007