bugün

izmir belediyesi nin fakirlere 100 ytl vermesi

akp nin hepimizin vergileriyle oluşan devlet kasasından dağıttığı kömüre , altına, bulgura 'vay be adamlar fakir fukara, garip gurebanın babası yaşa tayyip müslüman adam işte be' tepkisi veren bünyelerin 'ulan chp 100 ytl yardım yapmış, seçim yatırımı, halkı kandırıyorlar işte' tepkisini vermesi çok ibretlik doğrusu. tabiki bu bir seçim yatırımı ve aynı zamnda çok başarını bir seçim yatırımı. çünkü özellikle de son 6 yılda akp nin katkılarıyla neredeyse tamamen bir dilenci toplumuna dönüştük. herkes birilerinden yardım bekler durumda. dinci tv lerde sürekli cansuyu, deniz feneri, bilmemne derneklerinin duygu sömürüsü programları yer alıyor. hep aynı durum. kadının kocası ölmüş 3 çocukla kalmış açız diyor. kadını kocası terketmiş 4 çocukla kalmış para dileniyor. deniz feneride halkın desteğiyle yardım dağıtıryor. bre kardeşim kimse neden bu 30 unda bile olmayan sapasağlam kadınların evde göt büyüttüklerini sorgulamıyor? niye her akşam tv lerde kadınların çocukların dilenmesine müsade ediliyor. bu ülke halkı sadece evlere bulgur, makarna, et dağıtan (eğer gerçekten dağıttılarsa tabi)yardım derneklere 2008 yılının başından beri 300 trilyon dan fazla bağış yapmış. 300 trilyon! akp nin 2002 den beri halka 1 milyar ytl değerinde kömür, altın ve erzak dağıttığı resmi kaynaklarda belirtiliyor. bunlar resmi veriler gayri resmi rakamlarla dilenen halkımıza 2-3 milyar ytl sadaka verilmiş. 1 allahın kuluda çıkıp ey hükümet veya izmir deki çok küçük çaplı kalan yardım için ey siyasetçiler ey halk bu kadar parayla en az 20 fabrika kurar, kaç bin kişiye iş sağlar, yüzbinlerce eve maaş sokardınız demiyor. çünkü dilenencinin duasını almak çok daha kolay!

chp nin izmirde yaptığı seçim yardımına takanlar önce bir akp nin yardımlarına baksın. kömüre, bulgura değil ha. akp sadece güneydoğuda kürt oylarını alabilmek için allahın dağına, taşına, çölüne, çorak arazisine, aşiretlere tam 12 milyar dolarlık yardım yaptı! 12 milyar dolar! herkese verilen yeşil kartlardan bağsetmeye gerek bile yok!