bugün

evrim teorisine inaniyor musunuz

Arkadaşlar evrim bir kanundur, yani canlıların değişim geçirdiği bir gerçektir , bu değişimin ne şekilde olduğu kısmı teoriye girer , bu değişim milyonlarca yılda gerçekleştiği için ve bir nesilin bunu görüp gözlemleyip matematiksel hesabını formülünü ortaya koyamayacağı için bu asla teoriden kanuna geçiş yapmaz yani kanun olan Evrim’in ne şekilde olduğu hiç bir zaman kanıtlanamayacaktır , tıpkı bigbang teorisi gibi ben bir müslüman olarak Evrimi islama ters bulmuyorum , din ve bilim asla ortak bir nokta da buluşmaz ikisi de farklı kulvarlardır yani islama bakıp Evrim’i yok saymak , Evrim’i baz alarak ateist olmak saçmadır .Kuranda biz ademi balçıktan yarattık diye geçer , balçık denilen şey denizin içinde ki ıslak topraktır ve bulunan en ilkel canlı denizin içinde ki toprakta bulunan ince bir çeperle kaplı mitokondrisiz hücresel yapıdır , ne malum Adem’in o hücreden başlanılarak milyarlarca yıl sonra yaratılmadığı , eğer bu şekilde yaratılmışsa bu benim gözüm de allahı daha çok yüceltir ve eminim darwin araştırmalarını dinleri çürütmek amaçlı yapmamıştır , diyelim ki yaptı bu adam 40 yıl boyunca araştırma yaparak ortaya bilimsel birşeyler koymuş , sen bu araştırmaları tek bir cümleyle yıkmaya çalışırsan sana bir taraflarıyla gülerler haklı olarak.