bugün

the x files

tee tgrtde ilk basladigi zamanlarda ki ben cok kücüktüm, bu mulder da ne kadar yakisikliymis dememle bende 10 yil kadar süren bir bagimlilik yaratan dizi. aslinda mulder diyememistim o zaman voldır demistim. napiyim belki söylemesi daha kolaydi ama bi kac yil voldır demeyi sürdürdüm. altyazi da yoktu ki dogrusunu ögreneyim. uzaylilara inanmak istedim, en az mulderin istedigi kadar, inandim da, diziyi izledikten sonra balkona cikar evet iste o gece bu gece diye ufo arardim. her gun okulda arkadaslara anlatirdim filmi bi kere izlemeleri icin yalvarirdim ama izlemezlerdi korku filmiydi bi coklari icin. ama benim icin hayatin kendisiydi, biraz da aciyordum heralde muldera kimse inanmiyor diye. en berbat karakter kesinlikle ajan doggett idi. diziye resmen sican adam. hala nefret ediyorum. ya cocuklugumun, gencligimin, belki de hayatimin dizisi ama sonunu batirdilar allahin cezalari. iyi bitiremediler bi diziyi, hep o sacma sapan son bölümleriyle hatirlayacagiz simdi. ama yine de mulderla hic ölmeyecek bir karakter yaratildi, bu bile yeter.