bugün

kedilerin değişik ve komik hayvanlar olması

ilginç ilginç anılarımın olduğu hayvanlardır bir tanesini anlatayım, bir memleketimizde adını vermeyelim (çok çok sıcak bir memleket) yetenek sınavına gireceğim bulunduğum şehirde bir süre kalmam gerekti öğrenci bir kaç tane tanıdık bulduk hemşehrimiz misafirleri oldum daha doğrusu yerleştim eve 2 ay boyunca bu adamlar on numara adamlardı rahat, kafadar fakat gereksiz bir hayvan severlik söz konusuydu evde, ilk zamanlarım pelin adında kilolu sarı sarı tüyleri olan bir kedi vardı alışamadım bir türlü tuhaf tuhaf hareketler yapıyor zamanla alışır gibi olduk ulan bu hayvan sabahları benim dirseğimi yalamaya başladı bende diyorum pisi pisi sonradan uyardılar bu namussuz boş zamanlarında tuvalet kapısını açık görünce girip kapağını yalıyormuş herhalde 2 saat aralıksız yıkandım bu olayın üzerine. bir süreliğine bir yere gittim eve geri geldim bir baktım pelin yok ulan dedim rahatız sınavıma bir hafta var evde kalan bir abinin kız arkadaşı geldi kız yanında yeni bir kedi getirdi adı oscar daha yavru evde mi bir şey var kediler mi sorunlu anlamadım 7. kattayız balkonun demirlerinde geziyor hayvan, kızın haberi yok iddiaya girdik bu kedi düşer mi düşmez mi ben düşere bastım kaybettim usta bu abimize bu çok sıcak ilimizde kebap ısmarladım kebabı meşhur ayıptır söylemesi asıl mevzu bu da değil bunların tatile gideceği tuttu kedi ve ben 2 gün evde yalnız kalacağız al başına bela odalar karanlık miyav miyav sesler geliyor uzun bir koridor var koridorun sonundaki odada kalıyor oscar olay korku filmine dönmeye başladı yanıma geliyor sırnaşıyor ürküyorum tuhaf tuhaf hareketleri var zaten, bir taktik geliştirdim elime bir havlu aldım üzerime gelince yüzüne doğru sallıyorum pati çekerek kaçıyor öyle böyle derken ben sınavıma girdim evime döndüm daha o gün bugündür kedilerle aynı ortamda yarım saatten fazla kalmıyorum.

(bkz: pelin)
(bkz: oscar)