bugün

recep ivedik 5

az önce izlediğim film. bu film için sinemaya gitmem,para kazanmayı hak edecek bir şey uretmiyorlar diye gitmemistim ama millet gülüyor,egleniyor sonuçta diyip gidenleri yargilamadim,sosyal medyada cahil insanların gittigi film tarzında elestirileri de çok ağır buluyordum.bu gece fikrim değişti,yine de milleti bayağı görerek yargilamayayim ama bu nedir ya allah askina,böyle basit,saçmalıklarla dolu film mi olur ?
bir şeyler yapmaya çalışırsın,konu olur,mesaj olur,filmini bir zemine oturtmaya çalışırsın ama hiçbirine ulasamaz,kötü bir filmle kalırsın anlarım yine,bir seyler yapmak istemis belli derim en azından. fakat recep ivedikte öyle bir dert yok,klişe sahneler,her filminde tekrarlanan bayagiliklar bu filmde bir de baştan sona battal gazi filmleri gibi ben türk'üm,hepiniz ben tek seklinde saçma bir boburlenme,ırkını dev aynasında görme düşüncesiyle yansıtılmış,ortadirek şaban'daki her dalda rekortmen olan erkan'ın yerini recep ivedik tutmuş. ortadirek şaban'da kemal sunal gibi bir usta vardı en azından ve o donemdeki filmlerde kalite cok yüksek seviyelerde degildi.