bugün

imam hatip liseleri

imam hatip lisesi son sınıf öğrencisiyim ilk başlarda ben de ön yargılı davranmıştım fakat daha sonra hocalarımızın bize bir dost gibi yaklaşımı fikrimi her şekilde suna bilme şansım oldu kabul ediyorum medya da diğer ortamlar da Atatürk düşmanı hükümet yancısı gibi gözüküyor toplumun her kesiminde olduğu gibi burda da maaalesef böyle olan çok kişiyle karşılaştım dört yıl boyunca Türküm Türk milliyetçisiyim Atatürkçüyüm herkese saygı duyar karşımda ki kişilerden de saygı beklerim hiçbir zaman Atatürk şöyle kötü, laiklik böyle kötü diyen bir hocam çıkmadı hepsi Atatürk'e karşı saygılı sevgili insanlar maalesef ki okuyup eğitim aldığım imam hatip dersleri programlı okullar Türkiye'de diğer okullara göre seviyesi kötü ama bizler her ne olursa olsum hangi lise de okusakta Türk gençleriyiz ve diğer liselerden farkımız ek olarak hadis, kelam, siyer vb. dersler görmemiz tek fark bu ve Türk gençlerini kız, erkek, anadolu liseli, fen liseli, imam hatip liseli diye ayırarak bu ülke de birlik beraberlik sağlayamayız ağaç yaşken eğilir ve bizler henüz çok genciz bizlerin fikirlerine, beyinlerine böyle ayrıştırıcı düşünceler yerleştirirseniz ülkemiz maalesef ki asla muasır medeniyetler seviyesine ulaşamaz.