bugün

15 temmuz

Hayatımın en uzun ama aynı zamanda en anlamlı gecesiydi. Sokağa çıktım, bu kadar şehit ve Gazi'nin yanında birşey yaptım diyemem ama o ruhu sonuna kadar hissettim. Çanakkale'yi geçilmez kılan, kurtuluş savaşını kazanan o ruhu buram buram kokladım. inanılmazdı, hiçbir zaman unutmayacağım ve onu değersizleştirmeye çalışan soysuzlara karşı hep mücadele edeceğim.

Şöyle ki; sizin ideolojik saplantılarınıza ve elitistliğinize dayanan yorum ve teorileriniz zerre umrumda değil. Nitekim bu yorumları yapanların o gece ne yaptıklarını çok iyi hatırlıyor ve biliyorum. Konuyla ilgili ilk yorumu "askerleri dövdüler" demek olan kansızların dedikleri kesinlikle art niyetlidir.

15 temmuz öyle bir olaydır ki, vatanı söz konusu olduğunda sıradan bir vatanseverin nasıl bir kahramana dönüşebildiğini göstermiştir bize. Çanakkale'deki ruhun, kurtuluş savaşındaki kahramanlığın hala o temiz halkımızın yüreğinde yaşadığını göstermiştir.

Öyle ki Seyit onbaşı ile Ömer Halisdemir'in farklı olduğunu kimse iddia edemez.

Öyle ki köprüde mermilere bombalara göğsünü siper edenlerle, Çanakkale'de mermi yağmuruna süngü hücumu yapanlar nasıl farklı olabilirler...

kim diyebilir ki o tankların önüne tek başına gidip "siz bunu nasıl yaparsınız" diyen genç kız farklıdır nene hatundan...

kim iddia edebilir kağnısı ile mermi taşıyan kadınların farklı olduğunu, kamyonuyla insanları meydana taşıyan Şerife abladan...

Ya da kim söyleyebilir farklı olduğunu saçı kınalı Mehmetçiklerle, babasının yanında şehit olan 17 yaşındaki Abdullah'ın...

Farklı mıdır sizce ÖSS derecesi yapmış, geleceğin büyük hukukçularından olacak 20 yaşındaki Ömer'in şehadeti, gidip de geri gelmeyen 15'lilerden...

Düşündükçe gözlerim doluyor, süs havuzunda abdest alıp şehadete koşanları...

Anlayamadığınız şey de bu işte bence... Her gün aşağıladığınız hakir gördüğünüz insanların, bir anda nasıl böyle kahramanlara dönüştüğünü çözemiyorsunuz. Hazmedemiyorsunuz bu ülkeyi kurtaranların onlar olduğunu, aynı Çanakkale'de Kurtuluş savaşında olduğu gibi... işte bu yüzden durmadan karalıyorsunuz bu büyük günde yaşananları... Küçültmeye değersizleştirmeye çalışıyorsunuz, tiyatro bilmem ne diyerek...

Ama unutmayın ki hiçbir teoriniz bu büyük hainliği açıklamaya yetmiyor. Hiçbir teoriniz de bu büyük kahramanlığı karalamaya yetmeyecek... Ama bu kimin işine yaradı, ama bunları kim bu kadar büyüttü, ama insanları sokağa çağırdı, ama insanlar demokrasi için değil Tayyip için çıktı... dediğiniz insanlar olmasaydı; bugün Ömer Halisdemir'in mezarı bile belli olmayacak, özel harekatta kendi ülkesinin bombası ile şehit edilen 50 küsür kahramanın esamesi okunmayacak, bunları dile getirmeye çalışanlar da Yunanistan'a kaçacak kadar küçülebilen orospu çocukları tarafından içeri atılacaklardı.

Bu ülkenin has insanlarının yüreğindeki iman 15 temmuz günü hala Çanakkale'deki gibi Sakarya'daki gibi taptaze olduğu yerde durduğunu apaçık göstermiştir. Bu vatanın gerçek sahipleri onlardır. Selam olsun o gece ecdadı gibi yürüyebilen yiğitlere... Selam olsun o gece ülkesi işgal edilmesin diye kanını akıtan şehit ve gazilere... Allah cümlesinden razı olsun ve bize de onların emanetine hakkıyla sahip çıkabilmeyi nasip etsin.