bugün

counter strike global offensive

Yaklasik 1 sene once buraya yazdigim bir entry vardi. Oyun soyle zevkli boyle guzel falan yazmisim. Simdi donup bakiyorum da boyle oyunun Allah belasini versin. Communitysi ayri bir cringe zaten. Inatla valve in matchmaking sisteminde biseyler yapmaya calisanlar parasiyla sikilmekten zevk alan insanlardir bana gore. Her sene ayni terane. Cs go indirime girer 12 tl olur hileci kardeslerimiz oyunlarini alir bir sonraki indirimden hemen once yalandan bir vac dalgasi hooop sonra yine don basa. Communitydeki hileci ve veletleri engellemenin tek yolu vardir o da bu oyunun ucretini 24 tl degil 124 tl yapmak. Tabiki de bu saatten sonra yapilmasi anlamsiz olan bir hareket. Boyle gelmis boyle gider. Valve in zaten sikinde degil hileymis hurdaymis. Serverlar desen zaten cop. Anca yeni kasa yeni skin getirsinler. Baska bi bok yaptiklari yok zaten. 1-2 aya yeni operasyonu da cakarlar streamerlar da onlari izleyen velet sub lari kendini tatmin eder bi sure.

O streamerlara da ayri bir kil kapiyorum zaten. Her zaman soylemisimdir simdi de soyluyorum cs:go modern kumarin lokomotifidir. Her gun onlarca yeni kumar sitesi aciliyor. Ve hicbir emegi olmadan sadece masa basinda vakit oldurerek oturdugu yerden paralari goturen bu elemanlar da utanmadan 3 kurus daha fazla kazanmak icin bu sacma sapan sitelerin her allahin gunu reklamini yaparak communityi zehirliyorlar. Ulan zaten seni izleyen kitlenin yas ortalamasi 15. Ne hakla boyle bir seye onayak olabiliyorsun ki anlam veremiyorum. Umarim en kisa surede bu tarz sitelerin reklamini yapanlar gereken cezayi alirlar. Ama yayinciymis emek harciyormus montajmis dublajmis olaylarina da koca bir siktir cekiyorum musadenizle. Entertainment olayina kesinlikle karsi degilim herkes istedigi oyunu yayinlar istedigi içeriği kurallar ve legal cercevede paylasir ancak izleyici kitlesinde zaten bir yas siniri uygulamasi yok ve bu insanlar neye guvenerek kumar reklami yapiyorlar anlam veremiyorum. Belki bu soyledigim ilk etapta irrite edici gelebilir ancak bunun sonuclarini yakinen gormek cok zor bir sey degil. Acin facebooka cs go turkiye yazin orada goreceksiniz binlerce kisinin oldugu gruplar var. Cogunun yasi kucuk. Kucuk dediysem harbi harbi yolda sokakta gorsen oglum senin anan baban nerede kayboldun mu diye sorarsin yani abartmiyorum. Ve bu cocuklar bu gereksiz insanlarin yayinlarindan ozenip kazanmadiklari (anasindan babasindan gizlice, mobil ödemeyle vs.) paralarla skin alip kumar oynuyorlar. Bir seyler kazansalar da her gun takip ediyorum onlarca birbirinin ayni dolandirildim tarzi postlar. Bu mi yani amk. Aferin.

Durum bundan ibaret. Ozellikle ustune basarak soyluyorum. Turkiyede e-spor, streaming, entertainment sektoru ici bos bir yalandir ve gerek ulkemizdeki internet altyapisiyla, gerek 3 kurusa gotunu verecek olan kumarcibasi streamerlariyla da hicbir zaman gelismeyecektir bu sektor.