bugün

başlamak bitirmenin yarısıdır

inanın çok doğru bir söz. Ne zamandır ders çalışmam lazım deyip sürekli erteliyordum. içimden zerre çalışmak gelmiyordu. Masaya oturduğumda sıkılarak not yazdım bu dönem. Kendimi yazdıklarıma vermediğim için de anlamadan öylece yazıyordum. Sonra dedim ki "bu böyle olmaz, bu dönemi başarıyla bitirmen gerek. Yoksa okulun uzar, evlenemezsin ehehe" şaka şaka, son kısmı söylemedim ama takdir edersiniz ki kimse okulunun uzamasını istemez. Haliyle vizelere de az zaman kaldığından popo tutuştu. Ders çalışıp paşa paşa anlamak zorundayım. En baba dersimle başladım. Kalırsam dibi boylayacağım, güzel bir notla geçersem zirveyi bulacağım bir ders. Yani kredisi yüksek. Başta çince gibi gelirken 1.5 saat çalışmadan sonra "yapılmayacak bir ders değil bu" moduna girdim. Ders çalışmaya başlamadan önce ruh halim berbatken şimdi kendimi daha iyi hissediyorum. Hatta bu dersi bitirip öteki derslere de çabucak geçme isteği oluştu.

Başlamak bitirmenin yarısıdır arkadaşlar. Siz yeter ki başlayın. Şeytan başlamamanız için uğraşıyor biliyorum ama şeytanı sevindirmeyin, dolayısıyla işlerinizi ertelemeyin. Hayırlı cumalar.