bugün

e sigara

kısa sürecek olan bir modadır.
sigara kullananlara bakıyorum,
1-bir kısmı gerçekten bırakıyor. bunlar azınlıkta.
2-bir kısmı kısa süreler için bırakıyor, bunlar çoğunlukta 1-2 ay takılıp tekrar dönüyorlar sigaraya.
3-bunlar hiçbir şekilde tatmin olamıyor, deli gibi likit çeşitleri araştırıyor çünkü sigara ihtiyacını karşılayamıyor. aylarca 10 larca çeşit likit deniyor ve dönüp dolaşıp yine sigaraya dönüyor.

2 ve 3 ün bu işe girme nedeni "moda" herkesin elinde var herkes bundan konuşuyor bir süre bu akım sürecek. millet sıkıldığı vakit satışları da popüleriteside normale dönecek.

sigaradan daha az zararlı evet. amma velakin bunu içen de hep içiyor, aralıksız sürekli elinde, sigarayı günde 2 saat içiyorsa bu günün 12 saati elinde sürekli çekiyor üflüyor.
kabaca bir karşılaştırırsak 2 saatlik sigara, 2 saatlik e-sigaradan çok daha zararlıdır.
ancak 2 saatlik sigara mı daha zararlıdır 12 saatlik e-sigara mı? tabi ki 12 saatlik e-sigara. sürekli bir cigerleri yorma çekme bırakma var.

ve şunu da unutmayın , devlet bu işe er ya da geç el koyacak, standart hale getirecek.
likitler de tıpkı tütün mamülü olan sigaralar gibi devlet denetiminde satılır hale gelecek yani pahalı olacak.
2 tane baskının medyaya sızdırılmasına bakar, aynı eskiden uğur dündarın ekmek üretim fırınlarına yaptığı baskınlar gibi leş gibi durumda olan 2 tane likit üretim merkezinin ifşa olmasına bakar bu mesele.