bugün

günümüzde bir düğünün ortalama masrafı

eylul ayinda evlenecek bir adam olarak diyebilirimki dugun vs mevzulari acildigi zaman nisanlinla kavga etmedigin gun olmuyor. il disinda baska bir yerde cekime gitmek istemesine mi yanarsin yoksa kir dugunu isteyip sandalyeleri begenmeyip degistirmek istemesine mi yanarsin extra 4000 tl odetmek isteyerek.
inanin sacmasapan seylere para verdirterek gosteris pesinde kosmak istemesinin gercekten gereksiz oldugunu farketedip onemli olan sey evlilikte mutlu olmaktir desende o zihniyeti degistiremiyorsun.sadece 3 saatlik adina dugun denilen kizlarin gosteris ayini olan bu olay icin harcayacagim paraya gercekten cok aciyorum. gelinligimi herkes begensin diye bana aldiracagi o sadece 3 saat giyinecegi pahali gelinlige verecegim paraya cok aciyorum. fazla para vermeden standart bir dugun salonunda yapsak olmaz mi ? hayir olmaz neden? cunku 1 kere oluyor bu hayatta o yuzden hersey guzel olmali dediginde sinirden beynimin durmasi. kizlara soylemek istedigim parayi yoldan toplamiyoruz. kendi ailelerinin girecegi masraflari cok iyi hesaplayip tasarruf derdine duserken erkegi ve ailesinide dusunun biraz. ve o erkekle bir omur boyu beraber yasayacaginizi ,o erkege binecek maddi yukun sizi de etkileyecegini dusunun