bugün

direksiyon sınavı

0 hata ile bitirdiğim sınavdır.sadece heyecandan vites değiştirirken debriyajı birkaç kez hızlı çektim onun dışında sıkıntı yoktu.
insanların ne dediğine aldırış edilmemesi gerekir. tamam saçma olan şeyler var tek seferde park yapmak gibi ama derslerde yeterince tekrar yapılıyor kadınlar için daha fazla tekrar yapılıyor hatta ve bu bol tekrarlı çalışmalar ile kolayca geçilebilir. sınavda önemli olan heyecan yapmamak. komisyon görevlileri bazen ters olabiliyormuş ama benim sınavımda oturan görevliler gayet rahattı beni de rahatlattılar sağ olsunlar.Kursa kayıt olmadan önce direksiyon sınavında sıkıntı çekeceğinizi düşünüyorsanız parkurları araştırın.özellikle istanbul gibi büyük bir şehirde farklı ilçelere bakın çünkü trafik ve yol durumu sürüşünüzü fazlasıyla etkileyebiliyor. yazın girilmesi gerekli diyenler olmuş ama kışın girmek özellikle yağışlı bir günde girmek sizin için çok daha avantajlı olabilir. müfettişler yağışlı ve soğuk havalarda dolaşamıyorlar bu yüzden park, rampada kalkma gibi uygulamalarda komisyon üyeleri inisiyatif kullanabiliyor. tabi hepsi için geçerli değil bu durum. ayrıca direksiyon derslerinde yapamadığınız uygulamalar olursa tekrar tekrar yapmak isteyin. park etme çalışmasında her seferinde aynı yere girmeyin arkadaki ya da öndeki dubaların olduğu yerlerde de çalışın çünkü kaldırım yüksekliği her yerde eşit olmayabiliyor sınavda hangi iki duba arasına park edeceğinizi komisyon üyeleri söylüyor. vitese bakmadan vites değiştirmeyi alışkanlık haline getirin ilk zamanlar göz kayabiliyor. ayrıca l parkta dubalar aynadan zor gözüküyor ayna ayarını değiştirebilirsiniz park ettikten sonra yeniden arkayı görecek şekilde ayarlamayı unutmayın. herkese başarılar.
edit: gerçekleri yazınca eksi alıyormuşuz..