bugün

sözlük yazarlarının itirafları

ayedaş (anadolu yakası elektrik dağıtım anonim şirketi)' ın müteahhit firmasında iş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum. dün ataşehir örnek mahallesi dumankaya ikon'un orada elektrik kablo tesisi işi yapıyoruz, ben de güvenlik önlemlerini aldırıyorum. çalışma yaptığımız yerin karşısında da semt pazarı var. yaşlı bir çift taksi bekliyor, fakat bastonuyla işaret ettiği bütün taksiciler doluyum diye durmuyor, yanlarına giderek yardımcı olmaya çalışıyorum, fakat geçen 10 taksinin hiçbiri de durmuyor. hacı amcaya ben götüreyim sizi istediğiniz yere diyorum, dede zahmet olmasın falan diyor ama ısrar edince tamam diyor. hemen arabayı alıp yanlarına geliyorum, arabaya binmelerine yardımcı oluyorum. nerede oturuyorsunuz diyorum hemen ileride diyor. yaklaşık 500 metre ileride müsait bir yerde bizi indir evladım diyor, hayır dualarını alıyorum bol bol. içimi bir huzur kaplıyor, teyze beni öpüyor, evli misin diye soruyor. hayır diyorum. allah hayırlısını nasip etsin diyor. mandalinayı zorla vermeye çalışıyor fakat nazikçe reddediyorum, dua edin yeter diyorum.

bugün, Ayedaş'tan iş teklifi alıyorum.
ve ben biliyorum ki, o ninenin, o hacı amcanın duasıyla bugün o iş teklif haberini alıyorum.