bugün

himmet aktürk

Cezaevinde 6 ay kadar görev yaptım. Suçluların taşınması sevki yada nakili sırasında bu suçlular araçta ve nezarette ayrı bölmedeler. Cezaevinde ise aynı koğuşta kalıyorlar. Diğer suçlularla yan yana değiller. Geneli çıt kırıldım aşırı kibar görünen tipler. Bu şerefsizlerin diğer suçlularla yan yana gelmemesine de özen gösteriliyor. Cezaevin de suçlular arasında koğuş isimleri de önemli. Yanlışlıkla diğer suçluların arasına konulan bi cinsel suçlu C koğuşun da kaldığını söylemek istemez. Üç buçuk atarlar. C koğuşunda  kalıyorum deyip diğer mahkumlardan dayak yiyen bir kaç tecavüzcü mahkum gördüm. Özellikle L tipin de kalan uyuşturucu suçluları farkettilleri an tepkilerini gösteriyorlar. Tepki dediğime bakmayın yan yana gelip fısatını bulduklarında ağzını burnunu kırıyorlar. Görevliler cinsel suçluların c koğuşunda kaldıklarını söylememeleri konusunda tembihte bulunuyorlar. Malesef adalet topal. Tecavüz ettiği kadını tasarlayarak öldüren bir şerefsizin gayet rahat olduğunu da gördüm cezaevinde. Öyle sanıldığı gibi işkence yapmiyorlar ama bu cezaevinde öldürülemeyeceğin anlamına gelmiyor Himmet aktürk.