bugün

yoğun bakımda yatan hastalarla dalga geçen hemşire

yaptığı kendini aklayıcı savunmaları kale alınmamalıdır. 18 yaşında direkt yoğun bakıma başlamış da böyle olmuş bilmemne. ben de hemşireliğe 18 yaşında ve tek hemşire olarak yoğun bakımda başladım, senin gibi ne hasta çektim ne de dalga geçtim. tam tersi eve gittiğim zaman hastanede bıraktığım hastalarıma üzülür, ellerimle zaten üç beş kaşık yiyebilen insanları şakalarla bebek gibi yedirmeye çalışır, enjektörle su verirdim. bunlar mesleğimin gerektirdiği ama "insan" olduğum için hasta ex olduğunda üzülür, (ölen hastayı geçici kefenlemeye toplamak denir) inancım gereği dualarla exi toplar, çenesini ayaklarını öyle bağlardım. foto çektin tamam olabilir, -çok komik, bize çok çile çektirip sevimli olan hastalarla fotoğraflarım da var- niye yayınlıyorsun? .. o yatakta anan, baban hatta sen de yatabilirsin. hasta mahremiyeti diye bi şey var, bi hastanın azıcık bi yeri açılsa bile kapatacaksın.

işte sen ve senin gibiler yüzünden biz hemşireler aynı kefeye konuluyoruz. yaptığın affedilemez ama ruhsal sıkıntılarının geçmesi dileğiyle.