bugün

hayallerdeki ev

Her insanın gönlünde yatan hep ulaşmak istediği evdir. Kimisi brezilyanın uyuşturucu kokan mahallelerini kimisi Kübanın minik evlerini kimisi kuzey avrupanın soğukla bütünleşmiş evlerini kimisi ormanın içine yaptıracağı tahtadan evi hayal eder. Çünkü insanlar artık mutsuz ve hep olmadıkları yeri hep kendisinde olmayan o güzel şeyleri istiyor. Çünkü dünya artık oldukça soğuk ve insanlar menfaat peşinde olmuşlar. Bir çocuğun memeye olan hasreti , bir müridin mürşidine olan özlemi, bir komunistin devrime bir Türkçünün Turana olan sevdası neyse bazılarımızın da içinde hep o ev yatar. Benim ki ise iklimi ege ve akdeniz iklimine benzeyen deniz kokusuna bulanmış ve böyle nasıl denir hani öğle güneşinde sesiz sokağa bakarsınız da içinizi bir garip duygular kaplar ya heh işte ben öyle bir mahalle istiyorum ama eski bir mahalle olmalı yani pekçok hikayeyi koca bir tarihi içinde saklamalı ve ben o tarihin içinde kaybolup huzur bulmalıyım. dervişleri, geçmişteki insanları , medresede eğitim gören bir çocuğu, ailesine bakan ve minik elleriyle koca işler tutan kişileri, ve aklımıza gelen o müthiş duyguları yaşamalıyım. bahçem güneş almamalı her tarafı sarmaşık olmalı evimin içini kitaplıklarım doldurmalı. bahçemde koca bir meşe ağacı odamda küçük bonsai ağaçları olmalı. ve belki o şahsiyet , o hayatımın anlamı olan o naif zarif hanım da benimle olmalı. onunla sakin bir hayatım olmalı, insanlardan paradan emperyalist kapitalist sistemden uzak güzel bir hayat... ahh belkide..