bugün

recep tayyip erdoğan

ilginç bir insan.en yüksek makamı elde etti,araplarla aşık atacak kadar zengin (malum sarayda bazı eşyalar altından),bir ülke yönetiyor ve kendisine taparcasına bağlı olan insanlar var.bir insan daha ne isteyebilir anlamıyorum?tüm bunlara rağmen bu doyumsuzluk niye?dedem yaşında adamsın hala bu hırs bu bir şeyler yapma çabası anlayamıyorum.bence iki neden olabilir;
1-gerçekten ülkesini,vatanını,vatandaşını canından çok sevip onu daha iyi yerlere taşımak için,ölene kadar mücadele etmek isteyişi.
2-dış güçlere hizmet amacıyla ülkeye zarar veren bir kukla oluşu.
bir üçüncü neden olarakta kafadan hasta olma durumu eklenebilir.hazır elimde bir ülke var ve ben bu yaptıklarımdan zevk alıyorum şeklinde düşünüyor olması yahut gerçekte olmayan ama kendi gibi buna inanmışların çok olduğu bir davada kendini kahraman(reis) olarak görmesi.(bildiğiniz üzere din allah kitap davası).şahsen ikinci maddeyi mantıklı buluyorum.madde değil de ek olarak belirttiğim 3.hususa inanan insanlara saygı duymuyorum onların adı işte tam anlamıyla koyun.neden çünkü din allah kitap kurtarmak size mi kaldı ulan kendi inancınıza bakın siz kim boksunuz şeklinde düşündüğümden.
1.maddeye inananlar saf olabilir napalım o zaman onlar için gelsin duble yollar,gelsin yeni türkiye,istikrar,ekonomide kalkınma vs. ne uydurursan artık inanıp sevinecektir garibim.