bugün

istanbul un en varoş ilçesi

Kesinlikle esenyurt.

Bir keresinde iş nedeniyle devlet hastanesinden heyet raporu almam gerekti, bahçeşehirde oturduğum için esenyurt devlet hastanesine gittim. Doktorlardan biri beni röntgene yolladı, akciğer röntgeniydi sanırım, ayakta, giyinik bir şekilde çekildi. Kapıya yürürken güneş gözlüğümü yere düşürdüm, eğilip alırken, ayıptır söylemesi göğüslerim büyük, sütyenden hafif dışarı çıktılar, ben de röntgen odasından çıkarken bir yandan da göğüslerimi içeri ittiriyorum. Kapıda varoş bir adam, gözü göğüslerimde, "memani mi çehtiler" dedi. Şair burada memenin röntgenini mi çektiler demek istiyor. Aradan aylar geçti, bir tanıdığımın meme kanseri olduğunu öğrenince önlem amaçlı özel bir hastaneye muayeneye gittim. Doktor elle muayeneye başladı, birden aklıma bu olay geldi ve gülme krizine girdim. Bir türlü kendimi durduramayınca doktor özel değilse beraber gülelim dedi, ben de anlattım. Muayene bittikten sonra bir sorun görünmüyor x hanım ama içim rahat etsin derseniz memanizi çehtirebiliriz dedi. Bu da böyle bir anımdır.