bugün

nöbetçi öğrenci

bir anı.

lisedeyken hoşlandığım kız, bizim katın nöbetçi öğrencisi olmuştu. dersten çıkıp yanına gitmem gerekiyordu. sıra arkadaşım bana yardımcı olacaktı bu olay için. fikriyse "konuşalım ve dersten atılalım. hoca konuşanları böyle cezalandırıyor !" çok iyi fikir dedim ve zaten konuşurken abarttık ve hoca çok geçmeden bizi gerçekten dersten attı." kapının önünde bekleyin ders sonuna kadar!" dedi. tam da istediğim. (kız sınıf kapısının yanındaki sırada oturuyordu. mdr. yardımcısının kapısın önü) ben, arkadaşım ,nöbetçi öğrenci kız arkadaşım ve hoşlandığım kız olmak üzere dört kişiydik. ayaktayız biz. kız arkadaşım olan kişiye durumu kaş gözle işaret ettim. anladı ve ben biraz kalkayım dedi. sen otursana'ya geldi konu. oturdum kızla muhabbete başladım. merdivenden yukarıya ayak sesleri geldiğinde "hoca geliyor" espirisi oluyordu. ilkinde bizim arkadaşlar refleksle koşacak gibi oldular(kaçmak için) ikincisinde "hoca geliyor cidden" dedim ve bu tüydü koşarak koridorun sonuna kadar gitti. arkasından kahkaha atıyoruz kızlar ve ben. ama gülünecek durumdaki kişi bendim, çünkü hoca geldi. Müdür yardımcısı ve 2 hoca geldi yanımıza. neye gülüyorsunuz öyle dedi. durumu anlattım hoca geliyor falan derken arkadaş koştu siz geldiniz falan. -niye anlattıysam o da bir garip-. kim nöbetçi burada dedi. iki kız da ben dedi. "ya sen? " dedi mdr. yardımcısı ben hoca kapıda bekle dedi diye buradayım hocam dedim.(resmen kaşınıyorum) "atıldın yani dersten? belli şu kılığa bak kravat gevşek, gömlek dışarda" sinirli bir şekilde yanındaki hoca tuttu kolumdan gir içeri bakalım dedi. aldı beni hemen yandaki odaya daha bir şey demeden bir tokat yanağım kıpkırmızı oldu anında. hoca baktı fena kızardı ben de kötü kötü bakıyorum, kolonya verdi " oğlum ben tokat atmasam müdür seni daha kötü döverdi dedi(iyilik yaptığını söylüyor). neyse kıza rezil oldum kırmızı bir yanakla tuvalete giderken gördü beni. tam da açılmış kızla muhabbeti kurmuştum o günden sonra bir daha o kızla konuşamadım. nöbetçi öğrenci deyince hep aklıma gelir.

nöbetim bitti ben gidiyorum.