bugün

halkbank

bir kredi kartı talebim oldu kendilerinden. 15 gün sonra elime ulaştı tabi. kullanacağımdan değil, hani acil bir durum olur diye istedim. attım evin bir köşesine zarfı. daha açmadım bile. bir hafta sonra halkbank genel merkezden hoş
sesli bir bayan aradı.

+ x bey halkbak'da bulunan hesaplarınızı dolandırıcılığa karşı güvence altına alıyoruz" dediler.

- eee dedim.

+ "bir defaya mahsus 50 tl ödeyin hesaplarınızı güvence altına alalım" dediler.

- dedim ki. hanımefendi; ben zaten bankanızı aktif olarak kullanmıyorum, bu sadece istetme görevi için açılmış hesap ve kredi kartı dedim. 3000 tl limitli bir kredi kartının nasıl olur da güvenliğini sağlayamaz koskoca devletin bankası dedim. bunu dedim yani.

+ "efendim.. biliyorsunuz bu aralar interaktif dolandırıcılık çok popüler. biz de banka olarak müşterilerimizi güvence altına almak istiyoruz" dedi. " bu sebeple 50 tl'yi ver gerisine karışma. o iş biz de" dedi. bunu söylerken gözde kırpmış olabilir. tabi ahizeden göremiyor insan.

- dedim ki; ben para falan ödeyemem hanımefendi. halihazırda bankanın görevi müşteri hesaplarını korumak. bunun için bir de extradan para mı vereceyük dedim.

+ " evet" dedi. çok rahattı.

- dedim ki. gider 50 tl'lik prezervatif alır, en yakın atm'nize takarım dedim. korunursunuz. dedim.

+ " çok ayıp şeyler bunlar. konuşmalarımız kayıt ediliyor" dedi.

- sizin benden hesap güvenliği için para talep etmeniz çok etik bir davranış dedim.

+ "gak guk" dedi.

- yüzüne kapattım telefonu. cebimde 50 tl vardı. hemen elimi cebime attım. baktım 50 tl duruyor. nasıl rahatladım anlatamam.

yine bir hafta sonra, çocukların çizgi film saatinde aradılar.

- uykudan uyandım. telefon'da mehter marşı çalıyor. üzerimde anlamsız bir gerginlikle açtım telefonu.

+ " efendim adınıza 3000 tl limitli kredi kartınız dolandırıcılık şüphesinden dolayı kullanıma kapatılmıştır" dedi.

- dedim ki. ben daha yolladığınız kredi kartını zarfından bile dışarı çıkarmadım. sağ elimle beraber takılan dört duvarla kardeş biriyim. nasıl olur da kredi kartım da dolandırıcılık şüphesi olabilir dedim.

+ " gak guk".

devletin bankası bile haklı sikmeye çalışıyorsa kapatalım bünyeyi sirius'a yerleşelim arkadaş.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar