bugün

hocaların asistanlığını yapmak

Yapmayan bilemez. O bir ramsestir, siz kölesisinizdir. Otururken izin almanız kalkarken selam vermeniz gerekir. O yavsak (yavsak olanları için) 1 hafta hastalanır, tüm dersine siz girersiniz, girdiğiniz derslerin parasını alır çatır çatır yer ama ondan adaletlisi ve idealisti yoktur. Siz 1 gün okula gelemezsiniz yer yerinden oynar. işte bu durum, Türkiye deki ağzını kırdığımın burokrasisinin evlilik dışı bir çocuğudur. Akıllarında bulunsun o kişilerin, derse her asistanı soktuğunuzda onun hakkı olan parayı yiyerek haram işliyorsunuz. Asistanlar devlet memurudur. Sizin köleniz değil.ya da yardımcınız değil. En ufak işleri bile asistana yıkmak için programlanmış beyinsiz bir adam olmaktansa, kendine vazife olan işleri yapıp çoluk çocuğuna helal lokma yediren adam olmanız daha iyidir. Buraya sayfalarca yazılacak şey var ama neyse ki geçmişte kaldı hepsi. Ama zor geçti arkadaşlar. Zkr iş asistanlık. 2 eliyle 1 dersi dogrultamayan bir itin (it olanlar için söylüyorum) arkasını toplamaktan başka bir halt değil. Ben bir komple derslere girdim 1 hafta ve dedim ki... Hoca çok hasta giremeyecek ama normalde asla vermez filan.. Sonra nerdeyse yarı yarıya girdik derslere. Ben girdiğimde de etrafta dolaniyordu pezevenk. Buradan duyuruyorum, sana hakkım varsa helal etmiyorum hic kurusu. Çoluk çocuğuna benim üzerimden kazanıp yedirdigin paralar haram zıkkım olsun...