bugün

recep tayyip erdoğan

ben bu adamın iyi mi kötü mü olduğuna karar verirken çok zorlandım. sanırım pragmatist bir insan olduğu için zaman zaman iyi zaman zaman kötü biri olarak karşımıza çıkıyor. yerelde zenginleri destekliyor, hırsızları da barındırıyor partide, hırsızlığı ortaya çıkanları şutluyor çıkmayanları barındırmaya devam ediyor, çevresindeki hiç kimseye acımıyor gözden çıkardığı insanı gönderiyor nasıl olsa elinde yetişmiş adamları var. bazen dünyanın en güçlü devletlerine ve liderlerine ayar veriyor, bazen onu afrika'da adı duyulmamış ülkelerin liderlerine sarılırken görüyorsunuz, bazen bir koruma ordusuyla bir bakmışsınız bir yerden geçerken taksi durağı ziyaret etmiş.
ama genel olarak tayyip erdoğan iyi birisidir. babamlar amcamlar ve aileden bazı akrabalarımız ta istanbul belediye başkanlığı döneminden tayyip erdoğan ile irtibatlı insanlar ve ben onların bir tanesinden bile tayyip erdoğan'ın kötü bir insan olduğunu duymadım. çevresinde çok kötü insanlar da vardır ama tayyip erdoğan'ı kötü gösteren, zaman zaman değişkenlik arzeden siyasetidir. bazen bir bakmışsınız esnafı veya köylüyü azarlamış, sigara içen vatandaşa kızmıştır, kendince yanlış bişeyler görmüştür kızmıştır ama bazen de bir bakmışsınız düşkün birini görüp her türlü yardımı yaptırmıştır. dediğim gibi zaman zaman yerli yersiz çıkışları olduğundan dolayı bazılarına sevimsiz bazılarına sevimli gelen bir insan ama halkın büyük çoğunluğu bu adamı seviyor. türkiye'nin buralara nerden geldiğini de unutmamak lazım. akıl almaz projeleri adam yaptı. sadece 2016 yılında 60 tane tünel açılışı var bunlar öyle ufak tefek tüneller de değil. karadenizi doğuya, egeyi akdenize, asyayı avrupa'ya denizin altından üstünden bağladı adam. karşısındakiler de silik karakterler olunca ister istemez yürüyor erdoğan.

imam Şafii'ye sorulur:
-Fitne zamanı Hak ehlini nasıl bulabiliriz?
Cevap verir:
-Düşman oklarını takip edin, sizi hak ehline götürecektir!..