bugün

kabe deki putları yıkan müslümanlar

lan oğlum, roma'da herkes farklı putlara tapıyordu da temelde hepsi pagandı. duvar dibinde juno'dan bolluk dileyenle askeri antlaşmalarda masanın üstüne catonia'yı koyup "önünde kavga edilmez" prosedürünü uygulayan "farklı dinlerin" mensubu değillerdi yani... önce bunu yazayım dedim, yukarıdaki en cahil entry bununla ilgili çünkü. adam putlara tapanları "birbirlerinin inancına saygılı olmak" zannetmiş. islamofobi "aptallık" yapar demiştim daha önce değil mi? bu adamlar bilmeden konuşuyorlar.

gelelim ötekine, kendini sivri zeka sanan ve yüzeysel bir akıl oyunu oynamaya, konuyu çarpıtmaya çalışana... arkadaş (hubel) cevabı vermiş ama yinede ufak bir ekleme yapayım: toplumun gelenekselleşmiş hareketleri ile "bilgi" temelindeki hareketler birbirinden tamamen ayrıdır. bunu en iyi sizin (çok bilgilisiniz ya...) bilmeniz lazım ama anlaşılan bilmiyorsunuz. islam denince bizim aklımıza "kitap" geliyor, sizin aklınıza ne idüğü, bilgisi, kapasitesi belli olmayan insan yığınları geliyor... yeri gelince sürü psikolojisinden bahsetmeyi iyi biliyorsunuz, ama işinize gelmeyince kitlelerin çok bilgili ve organize bir şekilde uygulamaya konulduklarını öne sürüyorsunuz (özellikle islamofobi fırsatı bulunca hiç çekinmiyorsunuz).... aslında sizinle reelde buluşup tartışmak lazım ama, yok birader, aymazsınız, bikaçınıza denk geldim, harbi kafirsiniz çünkü cahilsiniz hakikaten sıkıştığınız zaman alay ve nefs devreye giriyor, ne diyeyim sözün bittiği yer. bu aymazlığa karşı insanevladı olarak belli bir limit sonrası kafaya bi tane yapıştırasım geliyor. hakkın kılıcı olmayacak mı ulan bu dünyada? bi siz mi çalıp oynayacaksınız cahiller? şimdi silah ticareti, sanayi devrimi sonrası tüm sosyal hareketler, kapitalizmden girsek ota boka komplo demekte 2 saniye gecikmezsiniz. aymazlık işte. geçireceksin kafaya kılıcı... hak çünkü.