bugün

kendinle yüzleş ve kim olduğuna karar ver

yıllardan beri doğu ile batı arasına sıkışıp kalmış ülkem insanlarına söylenmesi gereken önemli bir tavsiye.

yıllardır deniyoruz . batılı olalım istiyoruz. ama ne yaparsak yapalım bir tarafımız doğulu ya da asyalı. olmuyor olduramıyoruz. büyük bir dilemma haline geliyor konu. özellikle gençlik çağlarında. batının neyini, doğunun neyini alalım, nasıl bir sentez bizi mutlu eder diye çırpınırken, kim olduğumuza karar veremeden geçip gidiyor yıllar.

ben konya'da, araplarda (varoş bir mahalle olur kendisi) doğmuş büyümüş, tandır ekmeği ile sinide yemek yiyerek gençliğini geçirmiş bu günse 35 yaşına gelmiş evli ve iki çocuk babası bir adamım. etnik olarak bir türk evladıyım. dinim ise islam. yıllarca birilerinin dayattığı başka birisi olma gayesi peşinde koştum durdum. daima doğru olanı, beni mutlu edeni aramakla geçti ömrüm. her şey aslına rücu eder diye çok sevdiğim bir laf var. şaşalı mutfak masaları asla müstakil evimdeki sininin yerini doldurmadı. arayışlarım sonunda kim olmak istediğime karar verdim ve dedim ki; ben müslüman bir türk evladıyım. ve tüm söylenenleri kulak ardı edip zaman zaman yobazlık ve çağdışılıkla suçlanma pahasına hayatımı müslüman bir türk evladı olarak yaşamaya karar verdim. çünkü ancak böyle mutlu olabbiliyordum. bence gençler sizde acilen kimin ne dediğine bakmadan bir karar verin. kimsiniz siz ?