bugün

biyoloji dersinde kesilen dana gözü

böyle bir şey vardı bizim zamanımızda... hala daha var mı böyle bir şey bilmem ama nasıl etkilemişse beni dün gibi hatırlıyorum... daha körpecik çocuklardık biyoloji dersinde hoca göz keseceğiz önümüzdeki ders demişti hiç unutmuyorum... o dersin gelmesini dört gözle beklemiştim. laboratuvara girmiştik sınıfça, bizi 4 gruba böldü. 4 göz çıkarttı masaya koydu. 4 göz abi 4 tane ya... o zaman anlamıştım 4 gözle beklemek deyiminin nereden geldiğini... nereden buluyorsun bu gözleri hocam? sorusunu sormak istemiştim hep ama bir türlü soramamıştım kendisine. neyse bizim gruba da kirpikli mirpikli bir göz düşmüştü. dana gözü bu dedi hoca. dana gözü müydü bilmiyorum ama bu devirde burger king bile at etini bize kakalıyorsa o gözün ne gözü olduğundan hala daha şüpheliyim.

küçük neşterlerle gözü kesmiştik merceği falan naptımızı pek hatırlamıyorum ama kokusu hala dün gibi burnumda... iğrenç bir kokuydu cidden tam bir leşti... sınıfın manyağı vardı bir de gelip gözünü çıkarcam olm bak şimdi diye lönk diye neşteri vurmuştu gözbebeğine.

ah ulan ah ne günlerdi...