bugün

matthew broderick

21 mart 1962 doğumlu abdli oyuncu. 1.73 boyundadır, 1997 de sarah jessica parker le evlenmiştir. sarah dan 3 çocuğu vardır. 94 yapımı the lion king animasyonunda aslan simba'yı seslendirmiştir, şu ana kadar 68 yapımda yer aldı. Eskiden beri tanırım ve filmlerini takip ederim, gençken çok hoş ve tatlıydı*

inspector gadget, the stepford wives, deck the halls, godzilla, addicted to love, ferris bueller's day off, you can count on me, election, the lion king, the producers, tower heist, manchester by the sea, filmlerini izledim. Son zamanlarda başarısız filmlerde rol almasına üzülüyorum, zira oldukça iyi bir oyuncu. Üstelik bu adamın yüzünde açıklayamadığım bi masumluk var, artık gözlerinden mi yoksa yüz şeklinden mi bilmiyorum ama iyi ve masum bir izlenim bırakıyor bende. hani birini hiç tanımazsın ama yüzüne bakıp "bu adamda kötülük yapacak tip yok" dersin ya öyle işte, belki de bu yüzden hiç tecavüzcü/eroinman/sapık/katil gibi rollerde yer almadı. 1990 yılından sonra hiç büyümemiş sanki görsel