bugün

islamiyete en uygun yönetim şekli sosyalizmdir

iSLAMiYET DER Ki;

SENi KiMSE YÖNETEMEZ. KiTABA GÖRE (KUR'ANI KERiM) KURALLARINI KOYAR VE HAYATINI ŞEKiLLENDiRiRSiN. Sen şekillendirirsin.
Kısasa kısas haktır. Eğer dilersen af eder dilersen bi benzeri cezayı ona çektirirsin ki benim çok doğru bulduğum bir durumdur.
evladıma tecavüz eden yaratığa verilen para ve hapis cezesı benim yüreğimi soğutmaz. ona verilecek en iyi ceza ömür boyu organını bir daha kullanamaması olacaktır!benim canımı yakanın canı yanacak ki başka canları yakacak hakkı kendinde bulamasın.
en azından inancı yok ise allah'dan korkmuyorsa bile alacağı cezadan korksun!
insan insandan üstün olamaz. zengin fakirden üstün değildir. akıllı deliden değerli değildir.
çok parası olan bilir ki o paranın hesabını vermek zordur. kimse zengin olmak istemez zaten.
zekatı hakkıyla veren müslümanlar olsaydık hepimiz zaten fakirlik diye bi'şey kalmazdı.
sosyolist rejimde tek parti de olsa bir yöneten vardır. benim dinim kimse seni yönetemez sen hayatını benim kurallarıma göre devam ettireceksin der.

dolayısıyla fiziken en yakın yönetim şekli de olsa aslında hiç alakası yoktur.
ancak günümüz şartlarını duruma ayak uydurmak, olanı kabullenmek, tevekkül etmek diye vs bahaneleriyle kabul etmek durumundayız.