bugün

garanti bankası

Garanti Bankasında yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum.

Bir pazartesi günü öğlen saatlerinde harcımı yatırmak için garanti bankasının bir şubesine girdim. içersi hınca hınç dolu. Para Cardım olduğu için sıra bana erken gelir diyerekten kartımı sokup fişimi aldım. Fakat banka o kadar doluydu ve kartlı müşteri o kadar çoktu ki kartsız müşteriler daha hızlı ilerlerken bizim sıramız gelmek bilmiyordu. Ellili yaşlarında kıro görünümlü bir amcam bu duruma yüksek sesli itiraz etmeye başladı. Bu ne biçim banka benim işim var gücüm var bir para transferi için 2 saat burda mı bekliyeceğim filan diye çığırtkanlık yapıyorduki güvenlik damladı ve lütfen beyefendi sessiz olun şu direğin arkasına geçin filan dedi. Amcam ne sessizi benim burda trilyonlarım dönüyor(Bu sırada herkes şoktaydı ve adama inanmıyordu çünkü adamda trilyonluk bir adam tavrı yoktu ve bulunduğumuz banka ufak bir şubeydi)dedi. Güvenlikte amcama inanmayarak bizde her müşteri bir(kendiside inanmayarak söyledi) lütfen arkaya geçin dedi. Bu sırada şak diye bizim amcanın sırası geldi. Zaten herkesin ilgisi o taraftaydı. Amcam kendinden emin bir tavırla hafifte bağırarak tüm paramı çekmek istiyorum dedi. Banka memurunun hesaba girdikten sonraki yüz ifadesi harikaydı. Birden tüm banka çalışanlarının bir heyecan sarmıştı. Güvenlik gelip biraz dil döktü yok ama amcam ikna olmadı. Beş dakika sonra amcam önde arkada güvenlik yanında banka memuru ve banka memurunun elinde çuval parası dışarı çıktılar. Bende kendi kendime vay bea dedim. Adamın bir çuval parası varmış.